Teraz jest 25 maja 2020, 03:53

Napisz wątekOdpowiedz Strona 6 z 7   [ Posty: 64 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czy warto?
PostNapisane: 05 paź 2012, 19:14 
Casual
Casual

Kirasjer napisał(a):
Z gothicem 3 to przesadziłeś. Gothic 1-3 to klasyk dla większości fanów. Warto zagrać w risen 2 dla fabuły, grafiki, klimatu.
Czekamy na dodatek:)

Gthic 3 klasyk?!
Mój drogi, Baldur's Gate 2 może być nazwany klasykiem mimo swoich licznych wad względem części poprzedniej, ale nazwij Gothica 3 klasykiem na forum fanów Fantasy & C-RPG, nie powiem ci co sie stanie, po prostu to zrób, ale nie kasuj kąta od razu, tylko przyjmij riposte tłumu na klate :)
Ja nie twierdze że coś z tobą nie tak, może po prostu za dużo oparów CO w pokoju masz i granie gotchica 3, gdzie pod koniec gry byle dzik może cie zjeść jest czymś ciekawym :D

PostNapisane: 06 paź 2012, 07:30 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Pisz co chcesz ale ja zdania nie zmienię. Gothic 3 to dla mnie pełnoprawna część serii. Nie boję się krytyki bo wiem co piszę. Równie dobrze mogę Ci powiedzieć żebyś sprawdził ocenę gothic 3 na encyklopedii gier albo poczytał komentarze na Youtube. Gothic 3 to dla mnie dopełnienie serii. I nie mówię ,że gra nie ma wad bo sami autorzy przyznali ,że zostali zmuszeni do przedwczesnej premiery.
Co do dzika to na niego od początku gry był łatwy sposób ale jeśli zawsze na siłę próbowałeś wyprowadzać najmocniejsze ciosy to się nie dziwie, że miałeś problemy.
Nie mówię już o patchach dzięki ,którym na całą grę spotkałem tylko parę nieznaczących bugów.

PostNapisane: 08 paź 2012, 00:40 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

no jak dla mnie to prawdziwy gothic , to 1 i 2 , a 3 była już mocno wykastrowaną wersją gothica .
miała ładniejszą grafikę , ale brak możliwości dołączenia do gildii , nie ważne co miałem na sobie , nawet w zbroi paladyna sobie biegałem między orkami , a oni nic na to .
inny wygląd orków , też słabo , wolałem orki z 1 i 2 , a w dodatku w całej Myrtanie , czyli przez cały początek gry , robimy ciągle to samo , czyli wykonujemy zadania w danym mieście , ciągła walka na arenie ( omg ) , tak aby dostać się do wodza orków , który zleca nam zniszczenie obozu buntowników , a przywódca buntowników zleca nam wyzwolenie miasta .
i tak w kółko non stop , przez cały początek gry , ( wielka nuda i powtarzalność ) i dlatego wolę gothic 1 i 2 .
a o 4 to już to przemilczę lepiej .

PostNapisane: 14 paź 2012, 19:01 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Niedzielny gracz ja jestem z tobą w tej opinii. Gothic 3 to pełnoprawna część serii Gothic, w PEŁNI stworzona przez PB, G3:ZB i Arcania - tego nie da się nazwać prawdziwym Gothic'iem. Gothic 3 jest po prostu zrobiony inaczej, w innej technologii i innej myśli, jednak to nadal prawdziwa kontynuacja serii. Poza tym PB sami powiedzieli że Gothic to trylogia a więc Gothic 1-3 to wciąż ta sama seria. Twórcy tak uważają i ja się z tym zgadzam. A ci ci mówią że Gothic 3 to nie Gothic to są zacofani ludzie, którzy są zapatrzeni tyko w te starsze gry i nagła zmiana wygląda, działania i jakości im się nie spodobała. Za to gdyby Gothic 3 wyglądał prawie identycznie jak Gothic 2 to znacznie większa ilość ludzi by narzekała że Piranha nie potrafi zrobić dobrej grafiki ani wprowadzić żadnych zmian.
Co do tego czy G3 to klasyk, według mnie jeszcze nie, za młody by być klasykiem.
A co do błędów, CP 1.75 eliminuje ogromną ilość błędów i w dodatku upiększa grafikę.

PostNapisane: 14 paź 2012, 19:27 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

ale czy ktoś tu pisał o grafice eeeee ????
mam na myśli , że 3 G , jest upośledzoną wersją swoich poprzedników , zrobioną bardziej pod dzieci zaczynające swoją karierę grową niż pod bardziej dorosłych i doświadczonych graczy .
grafika ok , ale budowa gry , to kit , całkowite odejście od potrzeby zmieniania swoich pancerzy , brak możliwości dołączenia do której kol wiek strony konfliktu , brak pomysłowości w zadaniach , tylko ciągłe to samo , nic porywającego i oryginalnego .
1 i 2 G , tam było wszystko , co dobry RPG powinien mieć , moim zdaniem i 3 , to po prostu średniak dla mnie .

PostNapisane: 15 paź 2012, 14:26 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gothic 3 średniakiem? Jesteś pewien że tych blantów które jarasz nie maczali w cifie?

Gothic 3 to dla mnie elegancki pomysł na zakończenie serii. Elegancki i gustowny, i gdyby nie JoWood które zmusiło PB do wydania niedokończonej wersji otrzymalibyśmy naprawde niesamowitą grę już na początku. Dostaliśmy w pełni funkcjonalną i wciągającą grę po patchu bodajże CP 1.75 i przyznam się szczerze że gram częściej w G3 niż 1 i 2. I jestem naprawde zniszczony psychiczne ułomnością osób które uważają G3 za przysłowiowe "gówno z domieszką soli" bo nie ma tam jasno określonych gildii. Jakbyście nie zauważyli gildie są, tylko że gdy zaczniemy wykonywać misje dla orków, a w połowie stwierdzimy że wolimy buntowników nie musimy zaczynać gry od nowa. Możemy zdecydować o losie Myrtany na X sposobów, co jescze bardziej pozwala wczuć się w klimat. Walka naprawde jest sporym problemem, ale myślę że "wczuty" gracz da rade grać tak by czerpać z tego największą możliwą przyjemność.

Coraz częściej zauważam na tym forum płaczków i smutasów którzy nienawidzą produktu z powodu braku cechy przeciwnej do posiadanej. Jeżeli coś wam się nie podoba dlaczego dalej tu jesteście? Nie lubisz kobiet to idź ruchać chłopa. Tyle z mojej strony.

PostNapisane: 15 paź 2012, 15:38 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

bo G3 to słabiak w porównaniu do 1 i 2 , a jak ktoś uważa że gra jest dobra , bo ma lepszą grafikę to eeeee szkoda mi człowieka .
gildie są , ale nigdy do żadnej nie dołączysz , a w 1 i 2 była oficjalna przysięga , dostawało się unikatowy ekwipunek i można było wchodzić do miejsc , do których normalnie nie było wstępu .
postacie reagowały na to co się miało na sobie , a nie tak jak w cudownym G 3 , gdzie mogę biegać w pancerzu Paladyna między orkami , a oni nic na to , omg .
i ogulnie G 3 , jest prawie ee tak dobry jak G 4 , czyli do kitu .
ps o to samo mógłbym cię zapytać .

PostNapisane: 15 paź 2012, 19:00 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Myśle że powinieneś wrócić do kucyków zamiast brać się za produkty od PB :)

a) Nie powiedziałem że wolę tą grę od 1 i 2 BO MA LEPSZĄ GRAFIKE. Borze, poczułem się jakbyś kopnął mnie w jajca z braku argumentów. (ps. nie pisz "Boże", wierzę w Bór bo to chociaż istnieje).
b) Gra opiera się na reputacji, przyłączenie do gildii polega na pomocy jej członkom :) Naprawde jak przestaniesz być prawiczkiem oburzysz się że nie zrobili ci w imię tego ceremonii? ;d A co do lokacji... jakoś nie mogłem pogadać z Khanem zanim nie wykonałem zadań dla orków :)
c) Fabuła wymagała braku reakcji orków na zbroję paladyna czy maga ognia. Choć byc może Piranha miała w planie takie ograniczenia. Jeśli chcesz to udawaj że zmieniasz zbroje na inną żeby cie nie zaatakowali - TO JEST ROLE PLAY. WYOBRAŹNA TEŻ SIĘ LICZY.

Co do tematu postu: Risen 2 jest produkcją w którą naprawdę warto zainwestować. Jest październik a ja nadal napie*****m :)

PostNapisane: 15 paź 2012, 19:21 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

no zgoda , ale widzę , że rozumiesz przynajmniej MOJE argumenty odnoście tego co mnie irytuje w G 3 , bo ja w tę grę grałem najwięcej razy , więcej niż w 1 czy 2 i ta właśnie odsłona jest najmilsza dla oka ( oprócz 4 która ma jeszcze lepszą grafikę ) , mam tylko to ale , że ja osobiście nie czuję tego sposobu reputacji , że im więcej reputacji u danej gildii , tym bardziej jesteś jej częścią , zdecydowanie bardziej wolałem tę metodę co miały poprzednie części .
i zgodzę się jeszcze z tym , że PRAWDZIWA seria Gothica , kończy się na 3 , bo to co powstało po tej części to porażka i ujma dla fana serii .
ps co do punktu "c" , wiem , że w tej części byli też miedzy innymi Paladyni renegaci i zdrajcy , więc mogłoby to poniekąd tłumaczyć tą ich reakcję na mój widok , a co do orków .... tak na serio ..... wolisz tych z 3 , czy tych z 1 i 2 ?

a co do Risena 2 , osobiście grałem w niego i nawet jest ok , ale jakoś bardziej podobała mi się 1 , pomimo tego , że tylko z napisami była .

PostNapisane: 15 paź 2012, 19:27 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Co do orków: Nie wiem jak ty ale zawsze wolałem przynajmniej z wrażenia inteligentnego przeciwnika. Ale i tak faktem jest że orkowie z 3 są zupełnie inni niz 1 i 2. Ponoć to inna rasa z tego co wyczytałem w książeczce :)

Napisz wątekOdpowiedz Strona 6 z 7   [ Posty: 64 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona