Teraz jest 26 maja 2020, 00:53

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 17 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Risen 3 - domysły na temat trzeciej części
PostNapisane: 21 lip 2013, 23:06 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Obrazek

Co jest najlepsze przed premierą gry? Oczywiście, że wszelkie domysły i gorące dyskusje.
Zbliża się Gamescom 2013 i naprawdę się zdziwię, jeśli Deep Silver nie zapowie nowej gry Piranha Bytes.

Napiszcie proszę wasze domysły. Kiedy waszym zdaniem gra zostanie zapowiedziana, kiedy wyjdzie, o czym będzie itd.

Oto moje przypuszczenia
kiedy gra zostanie zapowiedziana: w sierpniu 2013 w trakcie targów Gamescom 2013
kiedy gra wyjdzie: jesień 2014
kto zapowie grę: przedstawiciele Deep Silver na jednej z konferencji Gamescom 2013
czy zapowiedzi będzie towarzyszyć gameplay lub screeny: na pewno nie
czego możemy spodziewać się po Gamescom: potwierdzenia gry i (może) Cinematic Trailera stworzonego przez specjalną firmę od renderów
co z grą:
Ten sam, bezimienny bohater teraz jako kapitan statku. Będzie wyraźnie starszy, z jeszcze gęstszym zarostem [powinienem użyć słowa broda]. Miejsce akcji to tzw. Nowy Świat. Caldera zostanie zniszczona przez tytanów, tym samym Stary Świat przestaje istnieć. Będzie więcej stałego lądu, ale na pewno nie zabraknie przemieszczania się statkiem, ba, sądzę, że jest mała szansa na kontrolę nad statkiem. Główny cel bohatera? Oczywiście powstrzymanie władców tytanów przed doprowadzeniem do upadku Nowego Świata. W międzyczasie pewnie przewinie się parę zwrotów akcji, kilka ciekawostek fabularnych itd. Przypuszczam również, że gra pójdzie jeszcze bardziej w klimaty pirackie. Zwiększona zostanie kontrola nad załogą, spotkamy pewnie więcej piratów i magia znowu będzie tematem pobocznym. Chyba, że wezmą się w garść i ulepszą system vodoo.
Gra będzie działać na mocno udoskonalonym silniku Genome, użytego po raz pierwszy w 2006 w Gothic 3. Wprowadzone zostaną biblioteki DirectX 11 oraz dodatkowe efekty graficzne, przez co gra będzie wyglądać jeszcze lepiej niż Risen 2.

Tytuł: Re: Risen 3 - domysły na temat trzeciej części
PostNapisane: 29 lip 2013, 16:44 
Casual
Casual

Piranha Bytes na tegorocznym Gamescomie? Mam nadzieję że się tam pojawią :)
A co do moich przypuszczeń odnośnie gry:

Stary świat został zniszczony, bezimienny jest wciąż piratem, chociaż został pojmany przez Inkwizycję (jakby nie patrzeć piraci nie są ich ulubieńcami). Jednak ucieka/zostaje zwolniony z misją odszukania magów, których wcześniej wygnano. Dalsza eksploracja Arborei to mus. Ulepszenie silnika to również mus. Wątpie z tym statkiem (To nie Ubisoft drodzy państwo, tu nie ma 3 gier w jednej #AC). Patty musi być, może ciapaty wymyślą wkońcu wątek miłosny.

Ogólnie cokolwiek nie wymyślą jedno jest pewne: Będzie pomysłowe i Risen > Gothic

PostNapisane: 29 lip 2013, 23:18 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Muszą sie pojawić, bohater musi być ten sam, i musi być piratem. Z patty wątek miłosny ?? ;D to by było coś nowego, fajnie by było jakby dodano możliwość sterowania statkiem, nie, że tylko wybieramy na którą wyspę mamy płynąć ;)

Mam nadzieje że pirancha sie pojawi na gamescomie i zapowiedzą risena, lub też gothic ;)

PostNapisane: 30 lip 2013, 09:31 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Ja też uważam, że Risen 3 będzie się dział kilka lat po Risen 2. Fajnie by było, gdybyśmy mogli udać się w głąb Arborei gdzie powstawały by pierwsze osady. Jeśli chodzi o magów to nie wiem czy PB do nich wróci choć wyobrażam sobie, że np. Magowie po wygnaniu i braku wsparcia ze strony Inkwizycji sprzymierzyli się z Indianami i gdzieś w głąb Arborei założyli osadę coś na wzór Misji jak Jezuici w Ameryce Południowej :) . Jeśli w Risen 3 miały by być statki to konieczne są nowe wyspy bo te z Risen 2 są już oklepane. Może będziemy mogli wrócić na wyspę Gaurus skąd według fabuły pochodzi bezimienny. Żegluga rzeczna też by była dobrym pomysłem. Mi pirackie\apokaliptyczne klimaty odpowiadają tylko chciałbym żeby gra pod względem grywalności była podobna bardziej do Risen 1.

PostNapisane: 30 lip 2013, 11:14 
Casual
Casual

Niestety muszę was zasmucić, PB nie będzie na tegorocznym gamescomie. Zostało to potwierdzone na ich profilu na facebooku. Oczywiście nie wyklucza to tego, że gra zostanie zapowiedziana przez DS, jednakże nie ma co liczyć na bardziej konkretne informacje. Swoją drogą tak długi czas produkcji może oznaczać, że "Piranie" szykują coś większego, czego sobie i wam życzę :)
Co do fabuły to nie mam jakichś konkretniejszych pomysłów, wydaję mi się jednak, że następna gra PB może nas zaskoczyć pod względem rozgrywki. Być może zaimplementowany zostanie nowy silnik lub jakieś ciekawe mechanizmy.

PostNapisane: 30 lip 2013, 17:14 
Casual
Casual

Właśnie patrząc na profil PB jestem trochę zawiedziony. Myślałem że informacje na temat następnej gry którą MAM NADZIEJĘ BĘDZIE R3, będą wcześniej. Co nie zmienia faktu że jeśli prace trwają a trwają napewno, to powinniśmy dać im trochę czasu. PB to małe studio z małym budżetem dlatego potrzebują więcej czasu na stworzenie światowego hitu.

PostNapisane: 30 lip 2013, 19:17 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

W 2010 roku, kiedy DP zapowiedziało prace nad Risen 2 nie było tam Piranha Bytes (o ile mnie pamięć nie myli). Więc prawda jest taka, że to zależy od wydawcy. Tak samo kwestie marketingowe. PB nie ma wpływu na to, że Deep Silver zatrudni zewnętrzną firmę do stworzenia Cinematic Trailera. Obawiam się tylko, że na zapowiedzi gry się skończy.
edit:
18 sierpnia 2010 - nie minął nawet rok od premiery R1, a wiemy o pracach nad R2
Obrazek

PostNapisane: 30 lip 2013, 20:13 
Casual
Casual

Dlatego właśnie napisałem, że nic nie stoi na przeszkodzie by R3 został zapowiedziany przez Deep Silver ;) Ale nieobecność PB według mnie wyklucza jakiekolwiek ciekawsze informacje. A właśnie to, że od premiery R2 minęło już ponad rok a my nadal nie mamy żadnych informacji o kolejnej produkcji "Piranii", napawa mnie ostrożnym optymizmem, że w końcu twórcy odświeżą formułę. Warto dodać, że na facebookowym profilu napisane jest, że jeszcze nie ma niczego do zaprezentowania. Wygląda więc na to, że na pierwsze informacje przyjdzie nam jeszcze poczekać.

PostNapisane: 22 sie 2013, 17:16 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gamescom 2013 oficjalnie otwarty dla przyjezdnych. Niestety Deep Silver jeszcze nic nie wspomniał o marce Risen. Steam Database może wydawać się mało wiarygodnym źródłem, ALE niejednokrotnie ujawnił istnienie jeszcze niezapowiedzianej gry. Są to np. Mortal Kombat: Komplete Edition na PC, Castlevania: Lords of Shadow na PC czy Dark Souls na PC (owe tytuły znalazły się w SteamDB zanim wydawca je w ogóle zapowiedział).

Tym razem jeden z użytkowników WoG odkrył, że w SteamDB znajdują się DLC do... Risen 3.
Z resztą, sami zobaczcie.
http://steamdb.info/sub/30405/
http://steamdb.info/sub/30407/
http://steamdb.info/sub/30409/

A oto screen na wypadek, gdyby miało to nagle zniknąć z sieci.
Obrazek

PostNapisane: 22 sie 2013, 17:37 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: The best game ever - Gothic.
Ciekawe odkrycie, dzięki za podzielenie się informacją, Topolas. Cóż, nie ukrywam, że bardzo bym się cieszył z faktu kontynuacji właśnie marki Risen.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 2   [ Posty: 17 ]
Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona