Teraz jest 25 maja 2020, 04:16

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 5   [ Posty: 49 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wrażenia z gry w porównaniu do pierwszej części.
PostNapisane: 04 maja 2012, 16:56 
Casual
Casual

Co do Risena 3 to, mam nadzieję że Risen 3 wyjdzie i też będzie w pirackim stylu(to akurat mi się bardzo podoba :)) ale poprawią w nim takie rzeczy jak:
- System walki ( Kopniaki voodo bronie itp niech zostaną, to jest fajne. Ale niech do cholery przywrócą ciosy z risena 1 i poprawią ten klikawkowy atak, bo nawet nie da się przerwać ciosu przeciwnika, a on nasz może..)
-Gestykulacje, czasami naprawdę animacje są kiepskie, nie zawsze ale czasem tak.
-Ekwipunek, ponieważ ten po prostu można wsadzić sobie w.. Trudno w nim cokolwiek znaleźć.
To chyba tyle, jak sobie coś przypomnę to dopiszę :)

PostNapisane: 04 maja 2012, 17:11 
Casual
Casual

Crow napisał(a):
Wierz mi, ja tak mogę cały dzień - w internecie jest tego pełno... A na drugi raz jak chcesz dyskutować na poziomie, to przygotuj się merytorycznie.

Ooo nie watpię, że caly dzień mozesz cytowac hamburgery i zagranicznych Userów, którzy jak wiadomo są da Ciebie duzo bardziej wiarygodni, niz Polscy bo...sa zagraniczni ;) Tylko powiedz mi (na Boga!) jak moge sie lepiej przygotowac merytorycznie do dyskusji o walce wręcz w Risen2, niz... grajac w tę grę w stylu walka wręcz+VooDoo?! :lol:

To ze Ty zacząłes "grac rapierem", to jeszcze nie znaczy ze masz pojęcie o czym mówisz ;) Bo na przykład piszesz
-"Nasze ciosy NIE PRZERYWAJĄ ataków wroga, co jednak działa w drugą stronę", oraz "dopadamy przeciwnika jako pierwsi i klikamy aż padnie (jak w Gothicu 3), nie dając szans na ripostę". No to jak to jest wg Ciebie z tym przerywaniem naszych ataków? Istny bełkot... ;)

Ja tez muszę Ci to powtórzyć po raz wtóry, bo widzę, że także kulejesz z czytaniem. Na kilku przeciwników, lub jakieś silne potwory (tzn na jednego/dwóch z nich)- wystarczy użyć gllupiej laleczki VooDoo i ewentualnie pociagnąć jakiegos eliksiru VooDoo przed waką (przy odpowiednio rozwinietym Rytuale, eliksiry daja poteznego kopa do Umiejek) I wtedy nie ma problemu nawet z kilkoma przeciwnikami. A zwierzeta tak w ogóle sa dość slabe na kolejnych etapach gry. latwo je mozna zasiekac i ja nie uzywam VooDoo ponizej np dwóch Mogilnych pajaków na raz (a i to rzadko).

Dlatego wlasnie radzę Ci zagrac samemu, zanim zasypiesz mnie cytatami z hamburgerowych portali. To w duzej większości casualowi frustraci, co jak sie gra sama nie gra, to juz dla nich skandal roku. No bo jak to- dostaje lomot i nie jestem debeściakiem od samego prologu?! A tu wlasnie trzeba odrobine pomyśleć przed trudniejszą walka, a nie tyko "na Rambo", a potem placze i żale w dziesięciu wątkach na trzech serwisach...

"Merytorycznie przygotowany."..haha :rotfl:

Ps Acha i nie!- nie chcę z Toba dyskutowac- dopóki nie przejdziesz tej gry po stronie Tubylców, bo to TY NIE masz w ogóle argumentów. Ani jednego- i blagam tylko nie racz mnie juz więcej tymi odgrzewanymi hamburgerami, bo robi mi się niedobrze...Ide grac w ten system (gdzie powinienem co chwile ginąć zapętlony w ataki nie-do-przerwania bo tak napisali w IGN i... o zgrozo nie gine?! co jest kurde?! Pewnie cos popsulem haha)-do kiedys tam Szczurze lądowy! :p1:

PostNapisane: 04 maja 2012, 17:45 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Uciekaj chłopcze uciekaj, bo pali Ci się grunt pod nogami i to szybo ;). Wiesz że nie masz racji, wiesz że nie masz argumentów, więc musisz odwrócić kota ogonem i zwiać czym prędzej, żeby uniknąć niewygodnych pytań...

Czy Ty masz coś wspólnego z PiSem? Tak tylko pytam.... ;].

Ciekawe jakie źródło musiałbym podać, żeby jaśnie pan zdzichu uznał je za wiarygodne? Bo przecież "hamburgery" (nie ma to jak szacunek to ludzi...) się nie znają. No a kto się zna? Oczywiście zdzichu. A czemu? Bo tak powiedział i koniec dyskusji...

Widać wyraźnie, że kompletnie nic nie rozumiesz. Rozmawiamy tu o systemie walki mieczem, więc z łaski swojej nie mieszaj do tego voodoo ani muszkietów.

Problem jest następujący: W Risena 2 NIE DA się komfortowo grać, opierając się jedynie na broni białej. Widzą to wszyscy, tylko nie Ty. Zastanawiające...

I czytaj chłopcze więcej, bo widzę tu spore problemy z przyswajaniem słowa pisanego. Napisałem że możemy "zaklikać" przeciwnika, bo istotnie tak właśnie jest. Nie ma to jednak nic wspólnego z przerywaniem ciosów czy blokowaniem animacji. Po prostu (czasem) jakieś skrypty nie odpalają i potwór nie reaguje na grad ciosów. Innym razem potrafi na nas naskoczyć praktycznie w połowie ataku nie zwracając uwagi na nasze poczynania (losowo?).

Nawet ktoś z forum Risena słusznie zauważył, że właściwie nie jest to system walki. Bo system to zbór pewnych zasad i zależności (jak np. w pierwszym Risenie). Tutaj cała walka bronią białą (z nie-ludźmi) sprowadza się do energicznego klikania - bardzo finezyjne.

A co oznacza merytoryczne przygotowanie? Coś co najwyraźniej jest Ci obce - argumenty... Jak dotąd "argumentowałeś" swoje stanowisko, wyzywając wszystkich (którzy mają odmienne zdanie) od casuali, frustratów itd. Życzę szczęścia na maturze, będzie Ci potrzebne (z takimi zdolnościami)...

PostNapisane: 04 maja 2012, 18:01 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Risen 2 Dark Waters,Risen,Dragon Age 2,The Witcher,Gothic 2 NK,Blades Of Time
Przepiekna grafika w risenie 2

PostNapisane: 04 maja 2012, 18:24 
Casual
Casual

Crow nie no teraz to mnie zalamaleś...haha :D Przecież to jasne ze ciężko/"nie da się" przejść gry na samej szabli (z "brudnymi sztuczkami" ewentualnie -chociaz myślę ze się da) Wlasnie dlatego masz "drogę WooDoo" i "drogę Muszkietu" do wyboru :p3: W tej grze jesteś Piratem-VooDoo albo Piratem-Muszkieterem. No tak se wymyslili Twórcy i mi to akurat tu pasuje. Tylko dziwi mnie jakim cudem jeszcze na to nie wpadles (merytoryku za dyche) ze to byl zamysl PB?! ]:->

Ps To nie walka wręcz jest kiepska bo ta wlasnie z VooDoo swietnie się uzupelnia, tylko muszkiety przegięte jak już... ;)

Nie męcz mnie juz... :p4: Ahoj Szczurze lądowy! :p2:

PostNapisane: 04 maja 2012, 19:13 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Merytoryk? Jakieś nowe słowo?

Sam (tym co piszesz) przyznajesz mi rację... Skoro system walki bronią białą wykazuje skuteczność jedynie jeden na jednego (i tylko w walce z ludźmi), a we wszystkich pozostałych przypadkach (jakieś 90-95% gry) jest niewystarczający i wymaga wsparcia broni palnej/voodoo, to łatwo wyciągnąć oczywiste wnioski.
Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie system, którego mogę z powodzeniem używać raz na 5 godzin gry, jest totalnym niewypałem. Trzeba go rozwijać jak wszystkie pozostałe atrybuty (a więc pakować dużo kasy i chwały), a jego użyteczność jest po prostu mierna (więc cała inwestycja się nie zwraca).
Co ciekawe, wiele osób jest podobnego zdania (nawet sami twórcy coś wspominali na ten temat, gdy pytano ich o betę...).
Jasne że jakoś tam działa (ukończyłem już 70% gry, używam tylko broni białej), ale jest zwyczajnie NIEDOPRACOWANY i ZABUGOWANY. I nikt mi nie wmówi, że 4 potwory gryzące mnie tak, że nie mogę zrobić kroku czy machnąć mieczem jest ŚWIADOMĄ i CELOWĄ częścią wizji twórczej... Dla mnie to jest zwykły brak kasy/czasu/umiejętności/pomysłu/chęci - czegokolwiek. Na pewno nie jest to coś normalnego.

Dygresja:
Wiem że PB to stosunkowo niewielkie studio i nie mają takich możliwości jak np. Blizzard. Niemniej tu chodzi o pieniądze (moje własne), więc nie ma miejsca na sentymenty. Zaczniesz na siebie zarabiać to zrozumiesz - ale to tak na marginesie.

PostNapisane: 04 maja 2012, 19:57 
Casual
Casual

Crow napisał(a):
Merytoryk? Jakieś nowe słowo?

Sam (tym co piszesz) przyznajesz mi rację... Skoro system walki bronią białą wykazuje skuteczność jedynie jeden na jednego (i tylko w walce z ludźmi), a we wszystkich pozostałych przypadkach (jakieś 90-95% gry) jest niewystarczający i wymaga wsparcia broni palnej/voodoo, to łatwo wyciągnąć oczywiste wnioski.
Nie wiem jak dla Ciebie, ale dla mnie system, którego mogę z powodzeniem używać raz na 5 godzin gry, jest totalnym niewypałem. T.

Nie przyznaje Ci racji, bo mozna przejść grę jako Pirat-Pirat ;) Cwaniactwo (Papuga!)+Wytrzymalość+Pistolet+Szabla-oczywiście gramy wtedy po stronie VooDoo, żeby miec radochę z tych "przejęć innych postaci" i zeby do muszkietu nie kusiło ;) Ja caly czas gram Szablą-WSZYSTKIE walki a VooDoo sluży tylko jako pomoc/dopalacz (przy tych trudniejszych). Sam odwracasz kota ogonem- daj mi juz wreszcie spokojnie grać :p1: G...zik tam wiesz- Szczurze lądowy! haha :p4:

PostNapisane: 04 maja 2012, 20:01 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

A kto Ci każe odpisywać? To jest forum i nie tobie decydować kto, co i kiedy będzie pisać. Nie chcesz dyskutować to nie. Ja będę pisać tak długo, jak długo mam ochotę.

PostNapisane: 04 maja 2012, 20:09 
Casual
Casual

Crow napisał(a):
A kto Ci każe odpisywać? To jest forum i nie tobie decydować kto, co i kiedy będzie pisać. Nie chcesz dyskutować to nie. Ja będę pisać tak długo, jak długo mam ochotę.

A to szkoda- bo zanosi się na permanentną grafomanie...haha :p4:

PostNapisane: 04 maja 2012, 20:15 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Do słownika chłopcze - marsz! Może wtedy przestaniesz używasz słów, których nie rozumiesz/nie istnieją...

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 5   [ Posty: 49 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona