Teraz jest 27 lut 2020, 01:52

Napisz wątekOdpowiedz Strona 5 z 5   [ Posty: 49 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wrażenia z gry w porównaniu do pierwszej części.
PostNapisane: 05 maja 2012, 16:55 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Zauważyłem pewną "fajną" rzecz podczas walki bronią białą z ludźmi. Gdy chcę zrobić kontrę i nie wyrobię z czasem, to następne ciosy mi się kolejkują... Np. Trzymam prawy przycisk i naciskam lewy, a potem szybko spację (w zamyśle miał być to unik i kontra). Niestety źle wyczułem moment, zamiast uniku po prostu oberwałem od przeciwnika szpadą. Postanowiłem więc wypalić z pistoletu. Niestety zaraz po zakończeniu animacji w której mój bohater obrywa, wykonał on zamach mieczem + kopniak (czyli zapewne ta kombinacja lewy + spacja, której nie użyłem na czas), a dopiero po nich nastąpił wystrzał (w sumie jakieś 3-4 sekundy po tym, gdy naciskałem E)... Strasznie mnie to wkurza, bo praktycznie tracę kontrolę nad pojedynkiem. Skoro nie udało mi się wykonać kontry (czy też kopniaka, bo efekt miewam podobny), to następnym ruchem powinno być wprowadzenie w życie najnowszego polecenia czyli wystrzału, a nie kolejkowanie wszystkich zaległych ruchów...

Też tak macie? Zobaczcie w wolnej chwili u siebie.

PostNapisane: 05 maja 2012, 22:01 
Casual
Casual

Gra w: Wiedźmin
Ja osobiście uważam grę Risen 2 Mroczne Wody za grę ciekawą i wciągającą. Bardziej podobała mi się od pierwszej częsci, ponieważ było w niej czuć klimat. Ale gra niestety miała też liczne wady, które teraz wymienię:

1. Animacje - wytłumaczcie mi jedną rzecz. Jak to sie dzieje, że studio, które powstało w XX wieku w 1997 roku, która ma wielkie doświadczenie, zrobiła już 4 duże gry dalej ma problem ze stworzeniem animacji? Zwłaszcza, że mamy już 2012 rok? Firma istnieje już 15 lat a oni dalej mają problem ze stowrzeniem animacji skoku czy wspinaczki. Wspinaczka lepiej wyglądała w Gothic 1 i 2 niż w Risen 2. To już się staje powoli zabawne i jednocześnie smutne, czyli podsumowują groteskowe. Skok bohatera jest wygląda jak Kame Hame z Dragon Baala i lewitacja hindusa nad pięknym latającym dywanem.
2. Grafika - nie widzę zachwytu. Ładne są widoki, ładne są zbroje i budowle, ale podłoże, po którym się poruszamy, drzewa w dźungli i inne takie są kiepskie. Ale nie dziwota skoro oni cały czas tworzą gry na takim samym sliniku graficznym, który sami stworzyli i który nie jest wspaniały. A te kobiety, które mamy w grze? Tego tak nazwać nie można.
3. System nauki - nie podoba mi się zamiana doświadczenia na chwałe. Co to w ogóle jest? Chwała mi rośnie, bo zabiłem Diabła Piaskowego? Rozmowa w karczmie: Pirat: "Ty słyszałeś? Ten nowy kapitan chłopie zabił Diabła Piaskowego na plaży" 2 Pirat: "Ty poważnie? A to pewnie dlatego taki sławny jest, no trzeba taki wyczyn pochwalić". Przecież taka nazwa jest idiotyczna. To tak jakbym zabił glizde w ogrodzie i został bohaterem Leory Merlin. Poza tym jest nawet w porządku.
4. System walki - w sumie podobał mi się. Jedyne co uważam za zbytnie ułatwienie to muszkiety, które można było bardzo często używać i które zadawały duże obrażenia. Jak sie to miało, to było sie niepokonanym. Walka ogólnie bardziej podoba mi się niż w 1, bo jest bardziej płynna i przypomina klimaty pirackie. Nie ma tarcz, są szable i szpady, są uniki i kontruderzenia i do tego broń palna. Bardzo mi sie to spodobało. A za najlepszy system walku uważam walke z Gothic 2, najbardziej mi się podobała walka wtedy, combosy itd.

Ogólnie gra jest naprawde fajna. Podobała mi sie fabuła (o wiele razy lepsza niż ta z 1) no i klimat, który był odczuwalny (i ponownie lepszy niż w 1 czesci Risena). Bohater, którym sterujemy jest naprawde ciekawy, w 1 czesci był nudny, beż życia, w Mrocznych Wodach jest ciekawszy. Osobiście uważam 2 część za lepszą od 1, ale te animacje po prostu odstraszają! Piranie muszą w końcu nad tym porpacować jeśli chcą by ich gry zdobywały jakąś lepszą ocenie niż 7 czy 8.

PostNapisane: 06 maja 2012, 13:39 
Casual
Casual

Geralt napisał(a):

Ogólnie gra jest naprawde fajna. Podobała mi sie fabuła (o wiele razy lepsza niż ta z 1) no i klimat, który był odczuwalny (i ponownie lepszy niż w 1 czesci Risena). Bohater, którym sterujemy jest naprawde ciekawy, w 1 czesci był nudny, beż życia, w Mrocznych Wodach jest ciekawszy. Osobiście uważam 2 część za lepszą od 1, ale te animacje po prostu odstraszają! Piranie muszą w końcu nad tym porpacować jeśli chcą by ich gry zdobywały jakąś lepszą ocenie niż 7 czy 8.

Oceny 7,8 ?

Ciekawe gdzie ?

Ich gry otrzymują oceny minimum 8,5 na 10 ;) nie ma co tu dużo mówić :

Brakuje mi tarcz , zbroi i magii

A tak poza tym bardziej podoba mi się niż 1 pod względem fabuły i klimatu.

PostNapisane: 06 maja 2012, 14:46 
Casual
Casual

sherware napisał(a):
Oceny 7,8 ?

Ciekawe gdzie ?

O tutaj :)
http://www.metacritic.com/game/pc/risen-2-dark-waters

PostNapisane: 09 maja 2012, 14:22 
Casual
Casual

Gra w: Wiedźmin
Wiele serwisów dało takie oceny jakie podałem, niektóre nawet niższe. Dla przykładu jest, jak już kolega wyżej podał meracritic.com. Z najniższą oceną jaką się spotkałem jest ocena 6,5 na serwisie ign.com http://uk.ign.com/games/risen-2-dark-waters/pc-83947.

PostNapisane: 09 maja 2012, 21:47 
Casual
Casual

Możecie sobie gadać, że walka klikana, albo wręcz przeciwnie - jeden z najlepszych systemów ostatnich lat, powiem jedno: żaden system walki w grach w ogóle nie był tak satysfakcjonujący jak Ctr + strzałki i z,x z G1.. (^^). Dobra, a teraz na poważnie. Tej grze brakuje szlifu. Miałem wrażenie, że przez cały czas gram w jakąś wczesną betę i to nie tylko pod względem technicznym, ale pod względem fabularnym, mając jednak na myśli konstrukcję zadań i decydujących starć. UWAGA, SPOJLERY. Historia w zarysach ciekawa, postacie interesujące, ale co z tego, skoro z góry wiemy po 2 wyspach, że kolejne skończą się walką o artefakt? Bossowie, co to w ogóle ma być? Tytan Ziemi, który sobie rzuca kamieniami, a później za mną biega? WTF? Żadnego trzęsienia ziemi, rzygania błotem, nic? No dobra, walić go, jeszcze Kraken. To musi być ciekawe, przecież twórcy chyba oglądali Skrzynie Umarlaka. Co mamy? Niezniszczalny statek, Krakena, który wali mackami ciągle w to samo miejsce oraz bardzo trudne do wykombinowania pokonanie bossa, czyli rzucanie mu włócznią w pysk (btw, broń, która pokonuje przekozaków jest słaba w walce z małpami...). Aha... No ale jest jeszcze Świątynia Wody. Tak! Coś na wzór Świątyni Śniącego, albo Dworu Irdorath: zagadki, pułapki, tony gówna do zabicia i intrygujący dialog na końcu. A tu mamy.. kilka utopców i Lewiatanów. ... No, ale Mara, musi być mega walka, albo chociaż coś na miarę Tytana Ognia, adekwatnie: walka po środku zbiornika wodnego, uciekanie przed falami wody, wykorzystanie 4 artefaktów. Zamiast tego zwykły pojedynek i 4 piaskowe diabły... Pb, kpisz czy o drogę pytasz? Wykorzystano artefakty, owszem, w cut-scence... Jestem rozczarowany i zniesmaczony walkami z bossami oraz słabym, mało "epickim" (nie lubię tego słowa, ale nic innego mi się nie nasuwa) zakończeniem. a poza tym, to ok.

PostNapisane: 09 maja 2012, 23:49 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Chcecie najniższą ocenę no to macie
Recenzja od Angry Joe
http://angryjoeshow.com/2012/05/risen-2-angry-review/
z kilkoma zarzutami się w pełno zgadzam.
Kilka wad według mnie nie wymienił no ale każdy ma swoje zdanie

PostNapisane: 10 maja 2012, 23:19 
Adept analogów
Adept analogów

Zamiany na plus:
- większy świat gry
- pirackie klimaty - bo ciekawe i inne od gotików
- ciekawy system rozwoju postaci
- możliwość opanowania ciała NPC za poca wudu
- mniej zręcznościowy finał

Zmiany na minus:
- pirackie klimaty - ciekawe ale nie dla każdego
- sporo umiejętności zupełnie nieprzydatnych
- magia wudu - fajna ale właściwie bez sensu - przydatna jedynie alchemia (eliksiry o stałym działaniu) , w jedynce było kilka zaklęć ale większość miała zastosowanie
- DLC - totalne dno i pięć metrów mułu - żeby sprzedawać an raty produkt i to jeszcze niedopracowany
- system walki
- tworzenie przedmiotów: lepsze można znaleźć

To co było złe i zostało złe:
- minimalna ilość NPCów - w mojej kamienicy mieszka więcej ludzi niż można spotkać na wszystkich wyspach i na obu kontynentach

Ogólne wrażenie jak po Gothicu 3 : spory potencjał ale kulawe wykonanie.

PostNapisane: 25 maja 2012, 17:26 
Casual
Casual

Wolał bym bardziej "renesansowe klimaty" wtedy oprócz broni palnej i szpad mogły by się pojawić zbroje płytowe, dwuręczne miecze, rapiery, luki i kusze. Jest to o tyle dziwne i niezrozumiałe(przeze mnie) że w ciągu kilkunastu lat w świecie Risena nastąpił taki skok technologiczny. Od przełomu średniowiecza i renesansu w 1 do XVII-XVIII czy nawet miejscami XIX wieku w 2(jak byśmy to określili, przekładając na ziemski postęp technologiczny). Dla mnie ten aspekt jest całkowicie niezrozumiały i trochę psuje klimat, szczególnie że bardzo lubiłem ten z pierwszej części.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 5 z 5   [ Posty: 49 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5