Teraz jest 28 maja 2020, 02:01

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 3   [ Posty: 24 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Risen - dokąd zmierza ta seria...?
PostNapisane: 13 maja 2012, 18:51 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Moim zdaniem przesadzasz. O ile do misji pobocznych można się uczepić( trochę mało i nierozbudowane zbytnio) o tyle wątek główny jest naprawdę na wysokim a co najmniej dobrym poziomie. Obfituje w zwroty akcji i kilka razy byłem zaskoczony(nie czytam poradników ). Zdrada Sleyna bardzo mnie zaskoczyła-myślałem ,że choć jeden kapitan piratów będzie w porządku albo tożsamość Corientesa (Garci),choć sposób wypowiadania się jego ludzi wzbudził moje podejrzenia :policjant: Walka też była niczego sobie( bardziej rozbudowana niż w risenie 1). Faktycznie trochę głupio ,że nie ma ograniczeń na bronie(siła , zręczniość)- dopiero teraz sobie to uświadomiłem :mysli:

PostNapisane: 13 maja 2012, 18:58 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Ale serio nie domyśliłeś się że Sleyne zdradzi? Ja to czułem już w chwili, gdy "zapraszał" nas do wspólnej podróży. A gdy powiedział że zostanie przed jaskinią by pilnować wejścia (jaaasne, ciekawe przed kim?) to już byłem pewien...
Garcia to faktycznie trochę większe zaskoczenie, choć już wcześniej nabrałem podejrzeń (nagie zwłoki w jaskini).

I ogólnie fabuły się nie czepiam. Historia nieźle opowiedziana i w miarę ciekawa - na plus. Problem stanowią poszczególne questy - nudne i bezpłciowe.

PostNapisane: 13 maja 2012, 20:54 
Casual
Casual

Gra w: Wiedźmin
Cytuj:
Gothic 3 powstawał w Niemczech, gdzie wszystko jest droższe, szczególnie robocizna, a G3 okazał się niewypałem nie przez niudolność PB, ale naciski ze strony JoWood by jak najszybciej wydać tę grę...

Owszem zgodzę się z tym stwierdzieniem. Problem polega głównie na tym, że Risen 2 to powtórka z rozrywki. Tym razem nie było JoWood, tylko było Deep Silver, które nie poganiało PB do wydania tej gry. Więc mogli ją dopracować pod względem animacji, zadań pobocznych i innych aspektów.

Cytuj:
jest to powiew świeżości a którego brakowało w jedynce jak chociażby rezygnacja z banalnych ,,fajerballi,, na rzecz voodoo czy broń palna która JEST użyteczna

Moim zdaniem wodoo jest ciekawe, ale do momentu, gdy sterujesz innymi postaciami. Ogólnie rzecz biorąc to ten rodzaj magii, według mnie, nie zdaje w ogóle egzaminu. A bronie strzeleckie? Jak już dojdziemy do momentu, w którym będziemy mieli własny muszkiet to gre idzie przejść bez problemu. Podsumowując: bronie dystansowe, magia, pancerze itd - te rzeczy w ogóle nie mają czegoś takiego jak balans. Jak masz DLC "Ubranie Pirata" czy coś takiego to dzięki tym ciuszkom można spokojnie przejść całą gre bez zakupu czegokolwiek innego.
Mi się Risen 2 podoba pod względem fabularnym (nie jest to może świetna w kosmos fabuła, mogli ją nieco ulepszyć, ale nie jest fatalnie), klimatycznym no i troche podoba mi się walka mieczem, ale brakuje czegoś takiego jak odskok. Wiem, teraz wyszedł ten patch, ale dlaczego dopiero teraz? Nie mogli od razu tego zrobić? Przecież nie było żadnego JoWood, więc chyba nikt ich nie poganiał? To jest wręcz dziwne.
Poza tym system nauki - powiedzcie mi: czy nasz bohater jest aż takim głąbem, że musi uczyć się KOPAĆ PODCZAS WALKI? Ja sie pytam - co to jest??

PostNapisane: 13 maja 2012, 21:22 
Adept analogów
Adept analogów

Geralt napisał(a):
Poza tym system nauki - powiedzcie mi: czy nasz bohater jest aż takim głąbem, że musi uczyć się KOPAĆ PODCZAS WALKI? Ja sie pytam - co to jest??

E tam, czepiasz się na siłę... tak to już jest w cRPG... w takim Skyrim uczysz się przyłożyć łuk do policzka :rotfl:

Napisz wątekOdpowiedz Strona 3 z 3   [ Posty: 24 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3