Teraz jest 27 lut 2020, 02:17

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 5 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Największy problem Risena
PostNapisane: 09 cze 2012, 18:14 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Zauważyłem bardzo nieprzyjemną rzecz, która kłuje mnie w oczy tak bardzo, że sam zastanawiam się czy ja jeszcze k*** widze ;) I co dziwne nie jest to błąd techniczny w grze ;)

Chodzi mi mianowicie o nastawienie graczy do nowego bohatera. Za każdym razem na forum można zauważyć: "Bezi2", "To już nie jest Gothic". Kilkakrotnie zauważyłem w Bazie Modów jak ludzie traktują tą postać, zmieniając twarz na bohatera serii "Gothic".

Ja się pytam: NO GDZIE DO C****A ?! Niewiarygodnie Sherlocku, to nie jest Gothic tylko Risen, jak ty to odkryłeś?!

Bezimienny bohater jest postacią naprawdę barwną. Zupełnie innym od bohatera z "Gothica". Jest raczej indywiduum, typu "Pier****le to, ide ratować świat", zamiast "Xardas mówi, Sajmon robi". Nie jest wybrańcem, przecież bogów już nie ma. To on decyduje o swoim losie, to jego upór powoduje zmiany, nie "łaskawe skinienie władcy". Szczerze? Ten bohater jest ciekawszy od starego. Piranha nadała mu charakter człowieka zmęczonego, zniszczonego przeszłością, a mimo to walczącego o lepsze jutro.

Naprawdę, uznajcie że to nowy bohater z własną historią, wtedy Risen wyda wam się tym, czym była seria "Gothic", a nie nieudanym klonem :)

Tytuł: Re: Największy problem Risena
PostNapisane: 09 cze 2012, 18:58 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Racja, nowy bohater jest znacznie ciekawszy, ma fajnieszy charakter. Zmiana na + oczywiście, nie można cały czas być wybrańcem, który słucha xardasa i ratuje świat.

PostNapisane: 09 cze 2012, 19:25 
Adept analogów
Adept analogów

E tam, ja wole Beziego1 za jego ironiczne (czasami autoironiczne) poczucie humoru. A co do jego ubezwłasnowolnienia to zastanówcie się co zrobilibyście na jego miejscu - próbuje wydostać się przez barierę i dlatego sprzymierza się najpierw z magami wody, i pracując dla nich trafia na Xardasa który wie jak zniszczyć barierę i dlatego go słucha. Co z niego za wybraniec Innosa jak może w G3 olać go całkowicie i przyłączyć się do Beliara ? Nie twierdzę że Bezi2 jest mało wyrazisty ale ogółem uniwersum Gothica jest znacznie ciekawsze i dlatego bardziej pasuje mi jego główny bohater.
PS też uważam podmienianie twarzy głównego bohatera Risen 2 za zboczone :D

PostNapisane: 11 cze 2012, 14:32 
Casual
Casual

A pisze się "Bezi2" aby nie mylić Bezimiennego z Risen z tym z Gothica. ;)

PostNapisane: 14 cze 2012, 15:40 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Xardas: "Gdybyś nie był ulubieńcem bogów, już dawno byś nie żył". :)
Bezimienny z serii Gothic był "podejmującym decyzję", czyli tym który wybierze który z bogów wygra wojne.
Czyli tak naprawdę miał pewien przywilej i przewagę nad innymi.
Tutaj bohater ma jedną jedyną przewagę: Własne nabyte umiejętności i nic pozatym :)
Uniwersum Gothic jest bardziej wyraziste? Bo się przyzwyczaiłeś :)

Bezimienny z Gothica jest wybrańcem bogów
Bezimienny z Risen jest (o ile nie przesadzę) Władcą Tytanów, chociaż ja nazwałbym go Zabójcą Tytanów, od kiedy w 2 części faktycznie zabił (w R1 uwięził) Tytana Ziemii :)

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 5 ]