Teraz jest 28 maja 2020, 01:45

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 3 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Czy warto kupować risen'a 2 ?
PostNapisane: 15 cze 2012, 18:03 
Casual
Casual

Hej,

Otóż mam taki problem bo zauważyłem ,że w risenie 2 nie ma zaklęć ofensywnych tzn nie można grać magiem. To odczytuje jako wielki minus tej gry.
Po drugie uwielbiam się bawić w kowala/płatnerza tzn kuć, kuć i jeszcze raz kuć.

I właśnie jest problem bo z tego co widzę to tych umiejętności raczej nie ma w risen 2.

Dla mnie do tej pory gothic 2 + NK był najlepszy jeżeli chodzi o granie magiem ponieważ:

Dodali sterowanie myszą co jak dla mnie jest po prostu super bo obecnie steruje postacią za pomocą w,s,a,d ,więc sterowanie tylko za pomocą lewej dłoni jakoś się dziwnie czuje.

Po drugie tworzenie run jest niby jak kowalstwo. Tego nie ma ani gothic'u 3 ani w risenie.

I jeszcze takie pytanie czy granie w risen'a 2 z pomocą magi to jest jak granie strażnikiem świątynnym w gothic'u 1 tzn używasz magi i miecza/kyszy/strzelby ?

Byłbym wdzięczny za info oraz pozdrawiam

Sew

Tytuł: Re: Czy warto kupować risen'a 2 ?
PostNapisane: 18 cze 2012, 16:00 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Zdecydowanie warto zakupić grę, magie zastępuje tam voodoo, jest to fajny rodzaj magii, bo możesz za pomocą niej kontrolować inne postacie i mówić w ich imieniu, możesz zaczarować dwie osoby aby się pobiły, możesz przywołać ducha Stalowobrodego, który pomaga ci w walce itp. Nie wiem kto mówił ci że nie można zostać magiem, bo to nieprawda, możesz wybrać dwie ścieszki, albo czarodziej voodoo, albo strzelec. Fabuła w Risenie 2 jest bardzo dobra, nie mam lepszej gry na kompie od Risena 2, tu masz jeszcze moją wypowiedź na temat tej gry :http://www.forum.gamewalk.pl/viewtopic.php?f=86&t=7060 ostatnia wypowiedź jest moja, gre bardzo polecam :)

Tytuł: Re: Czy warto kupować risen'a 2 ?
PostNapisane: 21 lip 2012, 12:33 
Casual
Casual

Gram drugi dzień i zamerykanizowanie serii jej straszne. Według mnie nie warto i zapewne z rozgoryczenia żucę te grę w kąt.
Leje na piękne krajobrazy, już wole latać w minecrafcie i tam bić moby :P tam przynajmniej jak walcze to mogę zrobić jakiś unik przed ciosem.
W RPG walka stanowi przynajmniej 50%gry, ale tylko w lepszych produkcjach, w acton RPG i slasherach jest to 95-99% gry. W risenie walczę jakieś 70-80% czasu, a walka jest tu po prostu kiepsko oskryptowana i według mnie niedokończona przez pośpiech wydania.
Kolejna sprawa która boli jak cholera to roślinki które zbieramy podczas podróży. W recenzjach tego nie widziałem, ale dla mnie, gracza gothica 1, 2, risena 1, to to co mamy w risen 2 jest kpiną (hańba i ujma :D )
Wszystkie krzaki dają ten zam efekt, prócz kilku specjalnych krzaczków, ale to nie łagodzi bulu. Każde jedzenie daje to samo i jest grupowane jako " racje żywnościowe".

Nie będę sie rozpisywał nad resztą to szkoda czasu.
W skrócie można powiedzieć, jeśli grałeś w gothica 1,2 oraz risena 1 to risen 2 nie jest grą dla ciebie. Jeśli grałeś w Gothica 3 i 4 i pewnie tibie, csa i inne takie :P to rzeczy miłej zabawy :)

Sory za jad, nie mogłem inaczej.
Pozdrawiam. :)

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 3 ]