Teraz jest 29 maja 2020, 16:58

Napisz wątekOdpowiedz Strona 13 z 14   [ Posty: 131 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona

Risen 3 czy Gothic 5?
Risen 3 35%  35%  [ 27 ]
Gothic 5 65%  65%  [ 51 ]
Liczba głosów : 78
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Risen 3 vs gothic 5
PostNapisane: 21 sie 2013, 23:21 
Free Company of Alinor

Gra w: Czeka na Reboot Jaka bądź Gothica.
Tu się nie zgadzam, dla mnie najlepszym Gothikiem był GII.

Jeśli miał by powrócić Gothic to IMO najlepiej Reboot.

PostNapisane: 01 wrz 2013, 11:05 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Wg mnie walka w R2 jest słabsza niż w R1. W 1 mieliśmy większą swobodę (np. dwa machnięcia mieczem od prawej) a w 2 jest to sztywny schemat : /

R3 na pewno powstaje. Pytanie tylko o czym miałby być G5. Bo jak reboot, to jest szansa, że pominą jakiś fajny quest poboczny czy motyw z oryginału.

PostNapisane: 01 wrz 2013, 18:57 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gothic 5, zdecydowanie - pamiętam, że gra w Gothica 2 wciągnęła mnie na długo, przemierzanie świata takim bohaterem, zwyczajnym człowiekiem bez imienia, z którym każdy może się utożsamiac, stanowiło nie lada wyzwanie - walki były trudne i nieprzewidywalne. Otwartośc świata, ogromna masa NPC-ów z imionami, ciekawe dialogi - to wszystko sprawia, że z niecierpliwością czekam na Gothic V.

PostNapisane: 01 wrz 2013, 20:33 
InSkyrim

Gra w: Mass Effect, Dead Space, Dragon Age, Wiedźmin, TES, Assassin's Creed, Prince of Persia,
Jeżeli chcesz Lordzie walki trudne i nieprzewidywalne to lepiej pograj w Risena, tam to dopiero są trudne i wymagajcie walki, w przeciwieństwie do Gothica ;)

YouTube: Assgard vas Neema
Steam: Assgard vas Neema Origin: Zwilku92 Uplay: Zwilku92 Xfire: Zwilku92

PostNapisane: 02 wrz 2013, 13:03 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Pamiętajmy że Gothic 3 ma jedno otwarte zakończenie :) a co do risena to racja w pierwszej części walka była lepsza (chyba najlepsza ze wszystkich gier PB) Ale wg mnie walka w R2 daje o wiele więcej swobody (szczególnie z ludzmi) mamy brudne sztuczki i nowe umiejętności jak np. parada,riposta fajnie było uchylić się od szpady i przywalić kolesiowi w mordę :D Ale i tak wolałbym Gothica od PB bo po prostu Gothic im lepiej wychodzi :) a nie dlatego że jestem "psychofanem gothica"

PostNapisane: 04 wrz 2013, 19:46 
Casual
Casual

Co do walk Risen 2 niezbyt mi się podoba. Mamy właściwie tylko 2 rodzaje użytecznej broni do walki wręcz, natomiast bronie palne (bardzo ułatwiające walkę muszkiety i strzelby) wymagają podjęcia decyzji by stanąć po stronie inkwizycji. Włócznie są do chrzanu niestety (wystarczy porównać jakie triki robią dzikusy, wrona i nieumarli strażnicy a co ty możesz zrobić mając max skilla). Innym problemem jest to, że magia voodoo jest zwyczajnie beznadziejna (grę po stronie indian przeszedłem szkoląc voodoo jedynie by móc robić permamentne eliksiry). Przydało by się (jeżeli R3 wyjdzie w podobnych klimatach) by dodać jej większe możliwości np kilka czarów ofensywnych lub chociaż możliwość kontrolowania słabych przeciwników aby ci nawzajem się pozabijali lub chociaż osłabili. Sorki za długi post :P.

PostNapisane: 26 wrz 2013, 15:20 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

http://risen.info.pl/news-piranha-bytes ... ad#respond
No cóż szczerze się troche się zawiodłem że nie będzie nowego gothica a na remake nie mają kasy. Fajnie że widzą błędy jakie popełnili w R2 i się do tego przyznają :) mimo wszystko wciąż nie zaspokoili mojego głodu odnośnie ich nowej gry :) Czekam na więcej info :)

PostNapisane: 27 wrz 2013, 08:20 
Adept analogów
Adept analogów

Risen 3 na pewno będzie :).

PostNapisane: 27 wrz 2013, 09:04 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Risen
Dla mnie to cios w gamingowe serce ;( Bardzo mocno liczyłem na kolejną część Gothica. Jednak z drugiej strony trzeba przyznać, że oczekiwania wobec nowej części faktycznie byłyby bardzo wysokie. Podejrzewam, że podświadomie każdy fan liczyłby na najbardziej epicką część ze wszystkich, po tych wszystkich przebojach z prawami autorskimi i nieudanymi tytułami wyprodukowanymi przez Spellbound. Mam nadzieję zatem, że nowy projekt, który tworzą to Risen 3. Seria ta zasługuję na dokończenie. Jeżeli niedługo mają pojawić się informację, to podejrzewam, że po nowym roku.

PostNapisane: 21 paź 2013, 18:28 
Casual
Casual

Ja wolę Gothica 5. Risen nie przypadł mi zbytnio do gustu. O wiele chętniej wracam do Gothica 1 czy 2, niż do Risena. A poza tym gothic tworzył według mnie taką atmosferę której się nie zapomni.
Risen nie może się równać z Gothichiem 1 albo 2. Natomias gothic 3, zmierzch bogów oraz Arcania...to coś dziwnego i nie zrozumiałego. Po zakończeniu dwójki bezio płynie na Myrtanę wszystko fajnie, nie najgorzej się zaczyna, ale po pierwszych ubitych potworach i wykonanych misjach szczerze się do niego zniechęciłem.
Arcania jakaś wyrwana z kontekstu w trójce zostajemy królem Myrtany, ale w Arcanii...wieśniakiem z małej nie zbyt znanej wyspy. Gdzie tu logika? Dla tego z wielką ciekawością czekam na Gothica 5, jako poprawę serii gothic. Liczę na OGROMNĄ poprawę.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 13 z 14   [ Posty: 131 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona