Teraz jest 25 maja 2020, 05:45

Napisz wątekOdpowiedz Strona 5 z 14   [ Posty: 131 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna strona

Risen 3 czy Gothic 5?
Risen 3 35%  35%  [ 27 ]
Gothic 5 65%  65%  [ 51 ]
Liczba głosów : 78
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Risen 3 vs gothic 5
PostNapisane: 21 paź 2012, 07:39 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: The best game ever - Gothic.
Przecież nikt nie będzie się sugerował ocenami "znawców" pokroju metacritic. :) Ważniejszy jest głos ogółu, który kupił grę. Chociaż... Tutaj nawet nie chodzi o ich zdanie na temat produkcji, ale o ilość sprzedanych egzemplarzy. Także za dużo dodajesz od siebie. Z podanego cytatu nie można wnioskować, że R3 nie powstanie, bo po prostu nie mamy do tego żadnych podstaw. Powtarzam, operujmy konkretami, a nie domysłami... Poza tym, eksperci ekonomii branży growej raczej są w stanie podać przynajmniej jakiś przybliżony pułap sprzedaży, co już czynili dość często po premierach wielkich hitów. Szkoda, że w przypadku Dark Waters tak nie jest. Najgorsze jest to, że mimo sporego upływu czasu od premiery, nie dostajemy żadnych łatek i patchy, bo gra jednak błędów trochę posiada. Powoli ta cisza ze strony PB zaczyna mnie martwić, ale przecież prócz czekania, nic zrobić nie mogę. :)

PostNapisane: 22 paź 2012, 14:29 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Gra w: Fable TLC, Fable 2 Wiedźmin 2, Gothic 2 Assassin's Creed 1,2 Brotherhood Fable 3 CoD MW3
Grając w G1 i w G2 czuło się klimat tej gry. Zwłaszcza w pierwszej część. Gothic 3 trochę mnie przeraził, bo świat, który stworzyła Pirania był naprawdę ogromny. Niestety nie udało mi się do końca przejść G3 :D. Gothic Arcania był za to odrobinę lepszy niż wcześniejsza część. Dlatego wybrałem Gothic'a bo jestem fanem tej gry i mam do niej sentyment. Za to Risen? Nie jestem za bardzo przekonany do tej gry ;/

PostNapisane: 22 paź 2012, 14:37 
Aedd Gynvael

Gra w: WoW, Trylogia Mass Effect, DA:Początek, Przebudzenie, DA II, Wiedźmin 1 i 2, Fable II.
Ja to bym zdecydowanie wolał Risen 3. Gothic to już zamknięta historia. Powinna się skończyć na trzeciej odsłonie, która w sumie nie była aż tak zła w porównaniu do Arcani czy G3 Zmierzch Bogów. A Risen to nowe dzieło, ze swoją własną, ciekawą historią. Wiele osób krytykuje Risen 2, ale ja właśnie po tej części przekonałem się do tej serii. Nietrudno mi było się wczuć w klimat, oraz fabuła mnie dosyć wciągnęła, dlatego mam nadzieję że Risen 3 ukaże się z jeszcze ciekawszą historią. Jak już mówiłem, Gothic to przeszłość, pomimo tego że w niektórych momentach grając w Risen można się poczuć jakby się powtarzało tą pierwszą serię gier Piranha Bytes.

Obrazek

Fire and Blood!

PostNapisane: 23 paź 2012, 13:25 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Przyrównam to wszystko do pewnej sytuacji:

Jesteście jak psychofani Magika. Nie potraficie się pogodzić z tym że coś co było już nie wróci.
Ignorujecie bardzo dobre produkty od Piranhi bo "to już nie gothic". To jakbym nagle przestał słuchać muzyki którą kocham bo Magika już nie ma. Tą muzyką jest RPG od Piranha Bytes. A tym Magikiem jest Gothic. Strasznie irytują mnie takie zachowania, zwłaszcza że seria Risen dalej ma szansę się toczyć. Ba! Jeśli zmienicie do niej podejście może okazać się tak wybitna jak dla rapu Trzeci Wymiar. Człowiek zaczyna żyć gdy przestaje męczyć przeszłość.

PostNapisane: 23 paź 2012, 15:37 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Mylisz się shm12 według mnie to właśnie R2 jest jedną z najlepszych gier PB ponieważ wreszcie zrobili coś nowego innowacyjnego Seria Risen jest świetna a to że zagłosowałem na G5 nie znaczy że nie nawidze Risen.A Risen został zle przyjęty w Polsce ponieważ "psychofani " (tu się z tb zgodze ) Gothica mają w dupie Risena (jeszcze R1 był dosyć ciepło przyjęty bo nie było w nim nic nowego wszystkie sprawdzone pomysły) Jednak gdy tylko PB zrobiło krok naprzód i zaserwowało nam coś nowego to wszyscy sie obrazili mówiąc że "w risen 2 nie ma maguf i jest bron palna a ja hcem łuki i kusze" taka niestety jest prawda..

PostNapisane: 23 paź 2012, 20:21 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Ja również "źle" zareagowałem jak tylko zobaczyłem artworka z broniami palnymi. Te wszystkie nowości do mnie nie przemawiały, ale (już nie pierwszy raz) po zagraniu okazuje się, że to było niepotrzebne.
Wyczekuję trzeciego Risena, a na Gothica głosuję ze względu na niesamowity sentyment do tej serii.
Poza tym z kolejnych to wywiadów PB daje nam do zrozumienia, że tak, nowy Gothic jak najbardziej może powstać tylko jeszcze nie teraz...

PostNapisane: 29 paź 2012, 16:47 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Ja głosowałem na Risena 3 ponieważ jest on znacznie pewniejszy od kolejnego Gothica, co nie znaczy że miałbym uważać że nie ma szans na kolejną część. Sam wolę bardziej Gothica niz Risena jednak wiem że jeżeli PB nie zrobi kontynuacji to nie mogę mieć im tego za złe, bo ciężko coś kontynuować gdy powiedziało się że to będzie trylogia, a tu nagle JW z SB robią Arcanię. Jednak nie ma rzeczy nie możliwych, a zwłaszcza na rynku gier. Moim skromnym zdaniem jest jednak najprawdopodobniejsze: albo Risen 3 albo całkiem nowe PRG z całkiem inną historią nie mającą absolutnie nic wspólnego z Gothiciem i Risenem. Ale czas przyniesie nam odpowiedź i/lub jakieś nowe informacje na temat tego co zrobi PB.

PostNapisane: 17 lis 2012, 11:45 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Sorki że piszę jeden pod drugim, ale właśnie zobaczyłem coś co już na 100% zapewnia że PB ma już prawa do Gothica a Nordic Games nie: http://www.amazon.com/ArcaniA-Game-Year ... rcania+ps3 . Arcania wychodzi na PS3 jednak już nie jako Gothic 4 lecz The Complete Tale, zapewne dlatego że NG nie może już użyć "Gothic". Teraz przynajmniej mamy pewność że Piranie mogą coś robić związanego z Gothiciem. Tylko co ?

PostNapisane: 17 lis 2012, 11:58 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: The best game ever - Gothic.
To, że Piranie mają prawa do Gothica wiadomo już od dawna. W tamtym roku już był wywiad o tym, że prawa te wracają do nich jakoś na początku 2012 r.

PostNapisane: 07 sty 2013, 19:49 
Casual
Casual

witam wszystkich. Jeśli ma być gothic 5 to cała gra ma sie toczyć od gothic 3 zmierzch bogów poniewarz arkania gothic 4 niebyla tworzona przez piranha bytes lesz przez innych twurców.Cała fabyła cała dusza jest zachowana w tych 3 częściach gothica.Jeśli gothic 5 bedzie kontynuowany od gothic'a 3 zmierzch bogów to bedzie nastepna kultowa gra RPG. Tylko cofnijcie wspomnienia ze 2 lata wstecz jak graliście w gothica I II lub III całe dnie i noce. Było wspaniale i tak moze być.Lecz piranha bytes musi postawić sie na nogi i odbudować całą fabułe gothic a ręcze ze to bedzie najlepsza gra na świecie.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 5 z 14   [ Posty: 131 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna strona