Teraz jest 22 lut 2020, 23:20

Napisz wątekOdpowiedz Strona 10 z 14   [ Posty: 131 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona

Risen 3 czy Gothic 5?
Risen 3 35%  35%  [ 27 ]
Gothic 5 65%  65%  [ 51 ]
Liczba głosów : 78
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Risen 3 vs gothic 5
PostNapisane: 16 kwi 2013, 21:13 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Risen
Ja się zastanawiam, kiedy w końcu pojawią się pierwsze informacje na temat (mam nadzieję) Gothica 5. Na początku 2011 roku było już wiadomo, że Piranha Bytes pracuje nad drugą częścią Risena. Z kolei na początku maja 2011 roku pojawił się wywiad z Michaelem Hoge, w którym on sam podkreśla iż, JoWooD nie ma już żadnych praw do wydania kolejnej części Gothica, i że prawa te wkrótce wrócą z powrotem do Piranhii Bytes. W lipcu 2011 roku, kiedy wiadomo, że studio powoli kończy prace na Risenem 2, na youtube został zamieszczony filmik, z wizyty rosyjskiego wydawcy Risena w siedzibie studia. Na filmiku Michael Hoge oprowadza ekipę po studiu, ale w pewnych miejscach mówi, że nie może pokazać co jest na monitorach jego kolegów, gdyż pracują oni nad "nowym sekretnym projektem". Podsumowując: Na początku 2011 roku Piranhie wiedzą, że prawa do Gothica znowu należą do nich, w lipcu finalizują Risena 2, ale część studia pracuje już nad "nowym sekretnym projektem". Niedługo zatem miną już dwa lata od momentu wizyty w studiu. Można więc mieć dużą nadzieję, że już w tym roku pojawią się jakieś pierwsze oficjalne informacje na temat nowej gry Piranhii.

PostNapisane: 02 maja 2013, 19:13 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Najprawdopodobniej w sierpniu będzie coś wiadomo. Ciekawe co szykują. Najbardziej oczywisty wydaje mi się RISEN 3.

PostNapisane: 08 maja 2013, 23:30 
Casual
Casual

Szczerzę mówiąc to nie wiem, czemu mowa jest tu o Gothicu 5. Najpierw trzeba się zastanowić czy powstał w ogóle Gothic 4? – bo moim zdaniem odpowiedź brzmi NIE. Chyba, że mówimy o Arcani – ale przepraszam bardzo – ta gra tak naprawdę nie należy do uniwersum Gothic. Już sama nazwa mówi sama za siebie. Idea Arcani była po prostu taka, żeby zarobić dużą kasę na fanach PRAWDZIWEGO GOTHICA. Należy zadać tutaj sobie pytanie, co ta gra ma wspólnego z dziełem Piranhy Bytes? Otóż dwie rzeczy: człon „gothic” w nazwie oraz niektóre imiona postaci – cała reszta nie ma nic wspólnego.
Na koniec uściślijmy – obiektywnie oceniając nie ma czegoś takiego jak Gothic 4 , wydanie gry pod tytułem Arcania : Gothic Tale to zabieg czystko komercyjny i zrobienie idiotów z fanów produkcji z pod znaku Piranha Bytes.
Od siebie natomiast dodam, że bym był bardzo uradowany, gdy by Piranha wróciła z powrotem do serii Gothic i zrobiła albo część CZWARTĄ lub PREQUEL.

PostNapisane: 09 maja 2013, 15:06 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: The best game ever - Gothic.
damiannagel napisał(a):
Szczerzę mówiąc to nie wiem, czemu mowa jest tu o Gothicu 5. Najpierw trzeba się zastanowić czy powstał w ogóle Gothic 4? – bo moim zdaniem odpowiedź brzmi NIE.

Mowa ogólnie o kontynuacji.

damiannagel napisał(a):
Chyba, że mówimy o Arcani – ale przepraszam bardzo – ta gra tak naprawdę nie należy do uniwersum Gothic.

Faktem jest, że Arcania jest pełnoprawną, oficjalną kontynuacją serii, także tak naprawdę to do tego uniwersum należy. To, że fani serii mentalnie jej do tego gothicowego kanonu nie zaliczają to już inna sprawa.

damiannagel napisał(a):
Należy zadać tutaj sobie pytanie, co ta gra ma wspólnego z dziełem Piranhy Bytes? Otóż dwie rzeczy: człon „gothic” w nazwie oraz niektóre imiona postaci – cała reszta nie ma nic wspólnego.

To ma wspólnego, że gra oparta jest na historii opowiedzianej wcześniej i ją kontynuuje, a to już bardzo dużo.

damiannagel napisał(a):
Na koniec uściślijmy – obiektywnie oceniając nie ma czegoś takiego jak Gothic 4 , wydanie gry pod tytułem Arcania : Gothic Tale to zabieg czystko komercyjny i zrobienie idiotów z fanów produkcji z pod znaku Piranha Bytes.

Jest coś takiego, jak Gothic 4 i proponował bym się z tym po prostu pogodzić. Poza tym, gra nosi tytuł Arcania: Gothic 4. Wyróżnienie słowa Arcania i zrobienie z nazwy Gothic drugorzędnego podtytułu to zabieg, który miał na celu (oprócz promowania tejże gry, oczywiście) uświadomić niektórym, że gra ta odchodzi od gothicowych schematów, a płaszczyzną, która te gry łączy to tylko historia i postaci. Słowo Arcania jest zapowiedzią rewolucji, czegoś nowego. Podsumowując, faktom zaprzeczyć się nie da. Arcania jest czwartym Gohic'em, a to, że ktoś osobiście uważa, że na to nie zasługuje, to po prostu jego prywatna sprawa.

PostNapisane: 09 maja 2013, 21:55 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Zgadzam się z GuideLucke. Używając nazwy "Gothic 5" nie mam na myśli kontynuacji Arcanii, lecz kolejną część Gothica stworzoną przez Piranha Bytes. Bez sensu na siłę pisać "pełnoprawny Gothic 4", czy wymyślać jakieś inne neologizmy tylko dlatego żeby podkreślać na każdym kroku, że Arcania to nie Gothic. To wie każdy miłośnić serii Piranhy. Tak czy inaczej trzeba cierpliwie czekać na jakieś informacje. Uważam, że najciekawszą opcją byłby prequel, ale to moje zdanie. Cokolwiek to będzie i tak z miejsca kupuję.

PostNapisane: 10 maja 2013, 16:00 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: The best game ever - Gothic.
laurealdin napisał(a):
Uważam, że najciekawszą opcją byłby prequel, ale to moje zdanie. Cokolwiek to będzie i tak z miejsca kupuję.

U mnie jest podobnie.

PostNapisane: 11 maja 2013, 21:35 
Casual
Casual

Uważam, że obojętne jest to czy dostaniemy Risena 3 czy Gothica. Ważne jest aby wynik pracy studia był grywalny i dostarczył nam graczom rozrywki. Mi osobiście spodobał by się pomysł kontynuacji Risena, tylko może trochę bardziej rozbudowanego, pisząc to mam na myśli: więcej frakcji do których możemy dołączyć, więcej przedmiotów i zdolności użytecznych (klas broni, rodzajów pancerzy, rodzajów magii), oraz więcej questów i przestrzeni do eksploracji. Natomiast co do względów fabularnych nie mam zażaleń (być może to tylko zbieg okoliczności ale wiele wątków nie wyjaśnionych w gothicach Pirani np gdzie są wyspy południowe (a przecież mieliśmy do dyspozycji całe 3 wielkie krainy), co się stało po wygnaniu Inosa i Beliara, co się stało z przedstawicielami bogów gdy zostali pozbawieni źródeł swojej magii itp pasują do realiów przedstawionych w obu częściach Risena). Na tym kończę swoją wypowiedź.

PostNapisane: 14 maja 2013, 20:44 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Według mnie gdyby był to Risen 3 to by to potwierdzili już dawno, natomiast przy końcowych pracach nad Risenem 2 mówili że mają już idee na temat ich nowego przyszłego projektu :) więc jak dla mnie to najbardziej oczywiste jest że robią jakiegoś nowego RPG-a :D (co już potwierdzili) a co do prequela gothica to raczej mało prawdobodbne. Co też kiedyś mówili :P
A co do przekonania że risen 3 jest taki oczywisty też jest to dosyć wątpliwa sprawa gdyż risen 2 nie został zbyt ciepło przyjęty przez recenzentów jak i sporej ilości graczy (mi się jednak całkiem przyjemnie grało w risena 2:D)

Podsumowując jak dla mnie PB szykuje nowego RPG-a :DD
Wszystko się wyjaśni napewno już na targach E3 w czerwcu :D trzeba czekać :P

PostNapisane: 14 maja 2013, 21:33 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Na gothic.org.pl jest przetłumaczony wywiad z Mike'iem Hoge z PB. Najbardziej interesująca jest jego pierwsza odpowiedź, gdzie pisze: "Zawsze wszystko planuję w pięcioletnich odstępach czasowych. Aktualnie zbliża się kolejny z nich, który przyjdzie wraz z ukończeniem Risen 2. Po tym NAPRAWDĘ chciałbym zająć się tworzeniem innego rodzaju gry – o innej tematyce. Piraci są fajni, ale moim zdaniem wciąż zbytnio zakrawają o fantastykę, z którą mam do czynienia nieprzerwanie od przeszło 10 lat." Wynikałoby z tego, że chciałby odejść od klimatu, który był zarówno w Gothicu jak i Risenie. Oby to nie była prawda ;)

PostNapisane: 15 maja 2013, 09:18 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Oby. A w ankiecie zagłosowałem na Gothic 5. Był to ciężki wybór , ponieważ seria Gothic jest kultowa ale pomysły na tą grę już się skończyły. Świat Gothic nie jest tak opisany jak chociażby świat TES. Jedyny pomysł na kolejnego Gothica to moim zdaniem gra przed wydarzeniami z pierwszej części.

Ale Risen 3 też bym chętnie zobaczył. Świeże pomysły, nowy świat, nowa historia. Risen i Risen 2 to dla mnie bardzo dobre gry ale jednak Gothic 2:NK to co innego. Risen 2 mógłby być grą naprawdę czymś pokroju G2 ale nie wiem czy zabrakło im funduszy ,czasu czy czego innego. Np

Magia voodoo. Nie porozumienie totalne. Przed premiera oczekiwałem czegoś więcej. Mogli by dodać nowe czary np Rój/Plaga itp. Coś ofensywnego. Inna sprawa to bardzo fajne misje z przejmowaniem ciała. Czemu jest tego tak mało? Jakby bohater mógł każdą(no może nie każdą) misję przejść w taki sposób bym był w niebo wzięty. Szukanie składników , potem szpiegowanie celu i szukanie np skrawka ubrania. A to w grze są chyba 3-4 takie sytuacje. Kolejna rzecz Czarna Magia... Czemu nie mogę przyzwać np Przodka? Czy tych dzikusów z ruin? Walka włócznią to tez porażka. Żeby ją bardziej dopracowali. Jednym słowem pomysły mieli dobre ale zbyt słabo dopracowane.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 10 z 14   [ Posty: 131 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona