Wczytywanie
Teraz jest 24 sty 2021, 04:46

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 6 ]
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pretendenci do tronu - problem
PostNapisane: 13 sty 2011, 12:39 
Casual
Casual

Witam. Mam problem z misją pretendenci do tronu. Proszę o podpowiedzenie strategii gdyż nie wiem jak ugryźć powyższą misję ze względu na ataki paladynów. Z reguły nie narzekam na poziom trudności ale ta misja jest jakaś nieprawdopodobnie trudna. Słyszałem w rożnych recenzjach że ta gra jest trudna ale do tej pory nie sprawiła mi żadnych problemów, może powtarzałem misje z 2 czy 3 razy ale zawsze wiedziałem gdzie popełniam błąd. Nie chodzi i o północne królestwo z elfami i łotrzycami gdyż obrona przed tymi atakami jest banalna. W ogóle dziwne dla mnie jest że królestwo z północy atakuje max 6 elfkami i łotrzycami a budynki tego rodzaju można mieć bardzo wiele, a południowe królestwo już po 10 minutach gry stać na 20 paladynów wg mnie to jest lekka przesada gdyż po 1 jak ich na to stać a po drugie ważniejsze nie sądzę by mieli 10 świątyń Daurosa. Ale nie zakładam tego wątku by narzekać na poziom trudności gdyż zazwyczaj jestem 1 który uważa że gry są za proste tylko bardzo bym prosił o podpowiedzenie jakieś strategii. Czytałem opis przejścia tej misji na jakieś angielskiej stronie i wg. mnie albo u mnie komputer zachowuję się całkiem inaczej niż w tym opisie albo coś przeoczam. (Wg. instrukcji największym zagrożeniem jest północne królestwo i tam trzeba wielką obronę stawiać, ale po co jak ataki puki co są niegroźne).
Albo może ktoś save podrzucić z końca tej misji gdyż w ogóle nie jest ciekawa jak chce powalczyć z innymi królestwami to mogę sobie pograć w takiego starcrafta 2 albo w jakiegoś innego rtsa albo hakenslasha ala diablo a nie w majesty gdzie najbardziej w tej grze lubię walki z rożnego rodzaju potworkami a nie ludźmi, gdzie w sytuacji gdy pokonujemy wrogów one ciągle levelują i gra z przyjemnej dla oka wolnej gry robi się grą z pressingiem. Ale to już kwestia gustu.
Z góry bardzo dziękuję za pomoc i odpowiedzi.

Tytuł: Re: Pretendenci do tronu - problem
PostNapisane: 15 sty 2011, 13:17 
Casual
Casual

Gra w: StarCraft 2
Dawno nie grałem w tą misję i nie mam nawet w tej chwili do niej dostępu. Z tego co pamiętam to wall-owałem się kilkoma wieżami różnego typu, na nie ciągłe flagi obrony i w razie potrzeby rzucanie uzdrowienia. Miałem też dwie gildie nowicjuszek, choć i 3 nie zaszkodzą.
Jeżeli o mnie chodzi, to akurat jest to jedna z fajniejszych misji, bo właśnie wymaga sporo zachodu i kombinowania.
Jeżeli ciągle nie będzie Ci szło, to daj znać, postaram się zdobyć save-a z tą misją.

PostNapisane: 19 sty 2011, 10:46 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Age of Empires, Anno, Armies of Exigo, Majesty, Stronghold, The Settlers ...
Nie mam przy sobie poradnika, ale jak pamiętam to przy zamku ustawiona flaga strachu, aby jednostki nie zapuszczały się w te odstępy. Miasto budować na południowy wschód od zamku. Na terenach na północy i zachodzie (w tych punktach czy jakoś tak) ustawić należy silną linię oborny złożonej z wież (szczególnie na zachodzie). Obrona powinna składać się z wież krasnoludzkich oraz strażnic. Jeśli będziemy bezpieczni odpierając ataki to należałoby przygotować bohaterów do ataków na osady najpierw na północy a potem na zachodzie. W domu będę po godzinie 14:00 więc jak przybędę to prześlę tekst. Pozdrawiam, Shadow EX.

Wróciłem już, tak więc ... Tekst z poradnika z Gry-Online. Niestety bez obrazków, gdyż nie mam pojęcia czy da się obrazki z Adobe Readera np. skopiować i zapisać w folderze.

Misja 14 - Pretenders to the Throne

Cele główne: Zniszcz zamki swoich rywali (Destroy The Castles of your Enemies)

Zaczynasz w centrum mapy pomiędzy dwoma przeciwnikami. Aby zwyciężyć w tej misji musisz na spokojnie się rozwinąć i nie wdawać się w niepotrzebne walki, w których będziesz tracił pieniądze i bohaterów. Dlatego zamiast stawiać budynki przy zamku, buduj je na południowy wschód od niego. Postaw szybko składy handlowe na południu i wschodzie i na razie nie przejmuj się, że przeciwnicy atakują twój zamek. Nie zniszczą go tak prędko, jak się to może wydawać. Zamiast tego spokojnie zdobywaj fundusze i rozwijaj swoje królestwo, a w okół zamku ustaw flagi strachu, aby bohaterowie nie walczyli z przeciwnikami. Jak najszybciej postaraj się natomiast wybudować osadę krasnoludów, po czym postaw trzy krasnoludzkie wieże na północny wschód od zamku. Pamiętaj, aby były one blisko siebie, dzięki czemu będziesz w stanie odeprzeć każdy atak elfów i łotrzyc. Kontynuuj zbieranie funduszy, po czym wybuduj drugą linię obrony na zachodzie. W ten sposób zabezpieczysz się przed szturmami paladynów i kleryczek. Teraz możesz już na spokojnie eksplorować mapę i rozwijać swoich bohaterów. Postaw skład handlowy na północnym zachodzie i świątynie na północy (polecam bóstwo Daurosa i awansowanie na paladynów doświadczonych wojowników). Warto zainwestować w drugą osadę krasnoludów oraz gildię kleryczek. Teraz wystarczy stworzyć kilka drużyn, w skład których wejdą paladyni, krasnoludy oraz kleryczki. Tak przygotowaną armię wyślij na północny wschód, gdzie znajduje się osada elfów i łotrzyc. Zniszcz magiczne wieże (przydatna okaże się tutaj umiejętność krasnoludów kamienna krew, która zabezpiecza przed atakami magicznymi), a potem zrównaj z ziemią resztę budynków. Po zniszczeniu zamku wyeliminujesz z walki pierwszego rywala. Pozwól swoim herosom nieco ochłonąć i uzupełnij ewentualne straty, po czym zaatakuj zamek paladynów, znajdujący się na południowym zachodzie. Po jego zniszczeniu odniesiesz zwycięstwo.

PS. Mam nadzieję (ale wątpię), iż to coś wspomoże. Pozdrawiam, Shadow EX.

NAZYWAM SIĘ Shadow EX. MOIM CELEM JEST ZOSTANIE ZAWODOWYM WRESTLEREM.ZAWSZE OSIĄGAM TO CO SOBIE WYMARZĘ.TUTAJ TEŻ NIE BĘDZIE WYJĄTKÓW.POWODEM JEST WYŁĄCZNIE ZWIĘKSZAJĄCA SIĘ CZARNA LISTA MOICH WROGÓW.NIE ZAMIERZAM SIĘ WYCOFAĆ!

PostNapisane: 22 sty 2011, 16:00 
Casual
Casual

Dzięki wielkie za porady, jak będzie chwilka to spróbuje je zastosować w praktyce.

PostNapisane: 25 sty 2011, 18:49 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Gra w: Age of Empires, Anno, Armies of Exigo, Majesty, Stronghold, The Settlers ...
Proszę bardzo, mam nadzieję, iż coś to jednak wspomoże, ale nie obiecuję, ja tylko podałem przebieg tej misji, jak przechodził ją autor poradnik z Gry-Online.

PS. Niebezpieczniejsze jest królestwo na południowym zachodzie, więc tam należałoby umieścić więcej wież niż na północnym wschodzie. Jak dobrze pamiętam z obrazka 3 wieże krasnoludzkie były obok siebie na północnym wschodzie oraz 3 wieże krasnoludzkie i chyba 4 strażnice trochę otaczające wieże (do pomocy, wieże blisko siebie, dwie strażnice były że tak powiem z przodu, a 2 z tyłu). Jeżeli chodzi o liczbę paladynów to może jakąś liczbę mieli oni na początku misji i po prostu szkolili oni następne jednostki do ataku, tego się możemy pewnie nie dowiedzieć. Jeżeli chodzi o świątynie to chyba, że byłyby ustawione obojętnie gdzie przez producentów, ale raczej nie, gdyż na mapce miejsca na świątynie są tylko w 2 miejscach, ale chyba tylko dla nas. Pozdrawiam i mam nadzieję, iż uda się tobie przejść tą misję.

NAZYWAM SIĘ Shadow EX. MOIM CELEM JEST ZOSTANIE ZAWODOWYM WRESTLEREM.ZAWSZE OSIĄGAM TO CO SOBIE WYMARZĘ.TUTAJ TEŻ NIE BĘDZIE WYJĄTKÓW.POWODEM JEST WYŁĄCZNIE ZWIĘKSZAJĄCA SIĘ CZARNA LISTA MOICH WROGÓW.NIE ZAMIERZAM SIĘ WYCOFAĆ!

PostNapisane: 16 lut 2011, 15:05 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

To udało się Tobie Takashi przejść tą misję czy nadal są z nią trudności?

PS. Co wszyscy na forum o Wiedźminie gawędzą? Niesłychane.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 1   [ Posty: 6 ]