Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

TESV 2015-06-02 23-07-06-80.jpg
Dro'Skrez
Khajiici · Mężczyzna · Skrytobójca · Łuk · Przywołanie
20170330142438_1.jpg
Neiize
Elfy Leśne · Kobieta · Mag Bitewny · Miecz jednoręczny · Przywołanie
20160920103140_1.jpg
Thorgrim
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Przywracanie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 16 paź 2018, 17:28

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 5   [ Posty: 44 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: The Elder Scrolls VI powstaje - oficjalne informacje
PostNapisane: 14 cze 2016, 10:57 
Free Company of Alinor

Gra w: Lepiej nie będę się przyznawać
Na tegorocznym E3 Todd Howard powiedział, że The Elder Scrolls VI powstaje, jednak najpierw dowiemy się o innych dwóch dużych projektach, nad którymi pracuje zespół Todda Howarda. Z jego wypowiedzi można wnioskować, że TES VI jest na bardzo wczesnym etapie produkcji.

- Czuję się jak słoń w składzie porcelany za każdym razem, kiedy mówimy o czymkolwiek - powiedział Todd Howard, zapytany o kolejną odsłonę The Elder Scrolls. - Dobrze jest jednak powiedzieć fanom w tym momencie - oczywiście, że pracujemy nad The Elder Scrolls VI. To jest coś, co kochamy. Ale - muszę bardzo ostrożnie dobierać słowa - przed nami jeszcze długa droga. Mógłbym usiąść tu z wami i zacząć wszystko objaśniać, a wy powiedzielibyście "to brzmi tak, jakbyście nie mieli jeszcze nawet odpowiedniej technologii, jak długo zajmą prace?" To wszystko zajmie jeszcze mnóstwo czasu. Obecnie mamy dwa inne, duże projekty, większe niż cokolwiek innego, nad czym pracowaliśmy wcześniej. Ludzie zapewne o nich usłyszą w nadchodzących latach, jeszcze przed Elder Scrolls VI.

źródło: gram.pl

Tytuł: Re: The Elder Scrolls VI powstaje - oficjalne informacje
PostNapisane: 15 cze 2016, 12:02 
Nałogowiec
Nałogowiec

"kochamy" - akurat. spłycenia, niedoróbki czy same błędy stawiają tutaj ogromny znak zapytania. Howard nie wygląda mi na zbytnio szczerą osobę. wszystkie ich poprzednie produkty sugerują jedynie pośpiech, a nie dopieszczanie materiału. ostatni "Fallout" był lepszy, technicznie rzecz biorąc, lecz w dalszym ciągu mocno problematyczny. "TESV"? porażka. otwarta gra fantasy, z liniową fabułą i jednym zakończeniem. tak nie traktuje się pracy, którą się uwielbia.

PostNapisane: 15 cze 2016, 13:02 
Mistrz pada
Mistrz pada

Mam teorię.
A co, jeśli Beth to tak na prawdę mała i biedna firma, ale ich szefostwo ma kompleksy i zmusza ich do ukazywania się w innym świetle, stąd takie słabe gry,
Nie chcę tak naprawdę, żeby TESVI wyszło kiedykolwiek, po porażce, jaką jest fabularnie i mechanicznie Fallout 4. Znany modder, t3nd0, odmówił pisania modów do tej gry, argumentując, że gameplay overhaul to za mało, żeby tę grę naprawić.
A Howard jest przecież znany z tego, że robi złe gry.

PostNapisane: 15 cze 2016, 21:34 
Free Company of Alinor

Olgjerdzie, zupełnie nie mogę się z Tobą zgodzić. Fallout 4 był moją pierwszą grą w tym uniwersum i byłem raczej pozytywnie zaskoczony. Post-apo to klimaty, których unikam, a strzelanki (z paroma wyjątkami) są grami, które do mnie nie przemawiają. Mimo to Fallout 4 zatrzymał mnie na stosunkowo długo, jak na tego typu grę. Przeszedłem cały wątek główny i kilka zadań pobocznych i całkiem dobrze się bawiłem. Fabuła to jak dla mnie dość... dziwny element Fallouta 4. Była naprawdę ciekawa i wciągająca. Klimat tej gry w trakcie fabuły rósł, rósł i... i nagle zupełnie się gdzieś ulotnił. Odkrycie Instytutu miało być punktem kulminacyjnym, a wyszło coś bardzo przewidywalnego i ale równocześnie trochę nielogicznego. Wydaje mi się, że końcówka gry była pisana "na kolanie", albo po prostu to kwestia złej passy. Fallouta 4 uważam za grę "całkiem dobrą", choć z takim Wiedźminem równać się na pewno nie może. Jednak ostatnie co bym o niej powiedział, to to, że jest to gra "zła". Wszyscy mówią też o bugach. Ja nie natknąłem się na ani jeden błąd. Trochę mnie tylko irytowały kiepskiej jakości tekstury gruzowisk i powtarzalność niektórych modeli. Gdybym miał ocenić Fallouta 4, to dałbym mocne 6,5/10 :D

Skyrim jednak jest według mnie jedną z lepszych gier jakie kiedykolwiek powstały. Przy tej grze spędziłem bardzo dużo czasu i był to czas bardzo dobrze spędzony. Bardzo mnie cieszy fakt, że w Skyrimie to my jesteśmy główną postacią. W Wiedźminie gramy Geraltem i nic tego nie zmieni. W Dragon Age'u nasza postać (choć lepiej można określić jej charakter) jest bardziej ograniczona niż ta w Skyrimie. Fabuła Skyrima w pewnych momentach jest może trochę zbyt płytka, ale nie na tyle, by mówić o tej grze, że jest zła. Szczerze mówiąc (i wiem, że niewiele osób podzieli moja opinię) nie umiałbym wskazać czy lepszy jest Wiedźmin 3 czy Skyrim. Obie te gry doskonale spełniają swoje zadanie. Bardzo się cieszę, że Wiedźmin nie stara się być TES'em, a TES nie stara się być Wiedźminem. Wiedźmin 3 i Skyrim są na mojej liście gier 10/10, a zaznaczę, że lista ta składa się tylko z czterech gier.

A co do Skyrima i jego liniowej fabuły. Ilość zadań i całkowita dowolność w kreowaniu postaci sprawia, że jedno zakończenie jak dla mnie schodzi na dalszy plan. Co z tego, że zakończenie jest jedno, skoro grę możemy przejść na wiele sposobów? Ale, jak wspomniałem, takie jest tylko moje zdanie.

PostNapisane: 15 cze 2016, 23:32 
Nałogowiec
Nałogowiec

na wiele sposobów mówisz? może wymień konsekwencje tychże wyborów? chętnie zmiażdżę wnioski nietrzymające wody.

w gruncie rzeczy "Skyrim" działa w sposób taki, że albo dołączysz do gildii, albo ominie cię tona treści, przez co n danych lokacji będzie dla ciebie zupełnie zamkniętych. otwarty świat? ha, tylko dla tych co się zgadzają na ustępstwa. tam nie masz tak naprawdę wyboru. myślisz, że strzępiłbym sobie język i wylewał kwas bez ugruntowania? 567 oficjalnie zarejestrowanych godzin, z czego większość to dłubanina z modyfikacjami, bez których dla mnie gry nie ma. a nawet z nimi "Skyrim" nudzi. o wiele lepiej bawiłem się z króciutkim "Dark Messiah" o podobnych klimatach - i to bez tony pudru (modyfikacji), czy 20 łatek.

Cytuj:
W Dragon Age'u nasza postać (choć lepiej można określić jej charakter) jest bardziej ograniczona niż ta w Skyrimie.

- herezje pleciesz.

"TESVI" tak czy siak stanie się bombą rynkową. Bethesda robi bokami, ale nie zaprzeczę, że nie jest lepiej, bo jest. powoli jakoś pchają ten wóz do przodu, choć użytkownikom dalej spędza się sen z oczu lichą jakością wykonania.

PostNapisane: 16 cze 2016, 19:35 
Free Company of Alinor

Miażdż do woli :D Mówiąc "granie na wiele sposobów" miałem na myśli to, że gra np. magiem bardzo różni się od gry np. łucznikiem. Jeżeli chcemy, to możemy połączyć naszego łucznika ze skrytobójcą i wtedy również nasza gra będzie wyglądała inaczej. W Skyrima można też grać w miarę pokojowo (choć ten aspekt mógłby zostać doszlifowany). W całym wątku Gildii Złodziei zabiłem tylko (o ile mnie pamięć nie myli) jedną osobę - i był nią Mercer. Można zabijać i rabować, a można być uczciwym obywatelem. Można mieszkać w Białej Grani, a można wybudować dom opodal Falkreth. Do wyboru do koloru.

Cytuj:
Cytuj:
W Dragon Age'u nasza postać (choć lepiej można określić jej charakter) jest bardziej ograniczona niż ta w Skyrimie.

- herezje pleciesz.

Heretycy słyną z tego, że dla jednych są heretykami, a dla drugich wyznają jedyną słuszną wiarę lub niewiarę :D W Skyrimie można to my sami wymyślamy charakter naszej postaci. W DA robiły to dialogi które wybieraliśmy. Nie musisz się ze mną zgadzać - kwestia gustu czy woli się wymyślać postać samemu, czy według szablonu i opcji dialogowych.

Cytuj:
w gruncie rzeczy "Skyrim" działa w sposób taki, że albo dołączysz do gildii, albo ominie cię tona treści, przez co n danych lokacji będzie dla ciebie zupełnie zamkniętych. otwarty świat? ha, tylko dla tych co się zgadzają na ustępstwa.

Tak, właśnie tak działa, ale ja nie widzę w tym nic złego. Zamknięte lokacje to dobry pomysł w wypadku tej gry. Pomaga to w narracji i według mnie jest to bardzo dobre rozwiązanie. Po co mi dostęp do jakiegoś miejsca, które zostało stworzone dla jakiegoś pominiętego przeze mnie questa? Zepsuję sobie niespodziankę i być może ciekawą fabularnie historię kryjącą się za tą lokacją. Skyrim i tak ma bardzo otwarty świat jak na grę z fabułą na jakimś poziomie. Pełna otwartość świata? Polecam Minecrafta albo Spore, tylko że tam nie uświadczysz żadnej interesującej fabuły, która według mnie jest w grach najważniejsza.

PostNapisane: 19 cze 2016, 12:08 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Cała seria TES, Dragon Age:Początek, Mass Effect 1, Mass Efffect 2, Europa Universalis IV
Heh, TES VI... Tyle czekało się na te grę i jeszcze prawdopodobnie spore jeszcze się wyczeka, ale obawy spore są. Wyjątkowo łatwo zepsuć grę tego typu. A nawet jeśli zawalą sprawę, kasa będzie im wpływać do kieszeni. Ciekawe, jak wyjdą im te dwa duże projekty. Na ich podstawie być może będzie można stwierdzić czy Beth idzie w dół czy może pnie się w górę? Czas pokaże. Ale jeśli TES'a VI nie zaczniemy jako więzień, będę naprawdę zawiedziona.

Cytuj:
Wiedźmin 3 i Skyrim są na mojej liście gier 10/10, a zaznaczę, że lista ta składa się tylko z czterech gier.

A jakie tytuły mają pozostałe dwie gry? :P

Fallout 4 jest jak dla mnie kłopotliwą produkcją. Ten system dialogowy to po prostu porażka, fabuła pod koniec stała się po prostu cienka. Niby ma się trzy różne opcje, ale każda kończy się ludobójstwem. Ciekawa jest możliwość budowania osady i wytwarzania przedmiotów, ale to chyba nie ratuje całej gry. Moim zdaniem 1 była najlepsza, ale pewnie dlatego że to mój pierwszy Fallout. Oby Beth wzięła nauczkę z tego co nie wyszło i to poprawiła. Oby,

Nerevar.

PostNapisane: 19 cze 2016, 12:57 
Mistrz pada
Mistrz pada

Ja fallouta cztery widzę tak:
Beth buduje domy, skromne i przeciętne, ale takie, które sprzedają się łatwo i szybko. Jednym z nich był Daggerfall, który był dużo większy, niż inne, jakie wtedy powstały. Potem powstał dom "Morrowind", jeszcze większy, z ładniejszym kolorem ścian, ogrodem z kwiatami i obrazami Picassa w środku. Następny był "Oblivion", mniejszy, bo firma uznała, że nikt nie potrzebuje tyle przestrzeni, i bez obrazów Picassa, bo tylko nieliczni potrafili je docenić. "Skyrim" to wersja z okrojonym ogrodem, bo jego przygotowanie to zbyt dużo pracy.
I na tym gruncie powstał Fallout 4, bez pomalowanych ścian, z zapadniętymi sufitami, ale bardzo przestronnym garażem.

@Primm
Da się zrobić takie dialogi, że nie przeszkadzają one w wymyślaniu charakteru naszej postaci, przykład w modzie Interesting NPCs do Skyrima. Jeśli dowolność w kreowaniu postaci sprowadza się do wyglądu i stylu walki, to to żadna dowolność.
Dowolność to by była, gdyby Ancano można było zabić już po tyym, jak zaczął nas wypytywać, i miałoby to wpływn na fabułę.

PostNapisane: 20 cze 2016, 20:14 
Free Company of Alinor

@Olgjerd
To rzeczywiście byłaby dowolność, ale też psułoby całą fabułę. Morderstwo za głupie wypytywanie? Zupełnie nieuzasadnione, ale rozumiem co chcesz przez to powiedzieć i właściwie się zgadzam. Problem w tym, że zrobienie gry w której będzie tyle odnóg - i zrobienie jej dobrze, tak by wystarczyła na wiele godzin jest na pewno bardzo trudne, kosztowne i przede wszystkim długotrwałe. Może kiedyś będzie gra w której będzie aż taka dowolność, ale to jeszcze nie w tym dziesięcioleciu :D

A dowolność taka jak w Skyrimie (jak na 2011 rok) odpowiada mi w zupełności. Zawiedziony będę tylko jeśli Beth nie rozwinie tego w TES VI. No i też będę zawiedziony jeśli będziemy zaczynać grę jako hodowca gruszek a nie więzień. Ale najbardziej zawiodę się, gdy TES VI pójdzie w stronę ściśle określonego głównego bohatera jak w Wiedźminie. TESy z numerkami VI VII VIII i tak dalej powinny zawsze pozwalać na tworzenie głównego bohatera. Nie mam jednak nic przeciwko powstaniu jakiegoś spin-off'a, który będzie miał ściśle określonego bohatera jak Geralt w Wiedźminie na przykład, a co za tym idzie - bardziej rozbudowanej, ale liniowej fabuły i bardziej wyrazistych postaci, ciekawszej fabuły itd.

@Strun
Gry 10/10 to moim zdaniem Wiedźmin 3, TES V Skyrim, GTA IV i trylogia Mass Effect*.

*Każdy Mass Effect ma swoje wady, ale razem tworzą coś naprawdę niesamowitego.

Jednak wciąż się zastanawiam czy na tej liście nie umieścić jeszcze Spore z dodatkiem Galactic Adventures :D

PostNapisane: 20 cze 2016, 21:18 
Mistrz pada
Mistrz pada

Gra w: różne gry, w zależnosci od ochoty
W Skyrimie dowolność sprowadza się - jak to już wspomniał Olgierd - wyglądu i stylu walki. Większą (faktyczne różnice między rasami/klasami, mnogość alternatywnych rozwinięć fabuły itp) dowolność mamy głównie w starszych produkcjach (KoTORy, pierwsze dwa ME), a z nowszych pozytywnie się tutaj wyróżnia PoE.

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 5   [ Posty: 44 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona