Teraz jest 19 gru 2018, 09:00

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 26 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Czy Andromeda mi pójdzie?
PostNapisane: 09 mar 2017, 15:11 
Fechmistrz krzyżaka
Fechmistrz krzyżaka

Gra w: ME Andromeda, Warframe
Nexeve napisał(a):
...Jeśli miałbyś cennik poszczególnych komponentów, to miło by było go zobaczyć (przynajmniej wartości przybliżone).

Raczej nie ma ;)

PostNapisane: 09 mar 2017, 21:30 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: ...gry
@Nexeve
Zamiast się tyle produkować, to mogłeś najzwyczajniej w świecie poprosić Azzinoth'a o podanie swojej specyfikacji sprzętowej. Resztę sam byś sobie dośpiewał. ;)
BTW. Zawsze też mógł kupić i poskładać kompa z części używanych.

W moim przypadku to np. za 300zł (2015-2016) kupiłem zestaw Dell Optiplex 990 MT. Obecnie jest to inna/zmieniona/ulepszona konfiguracja w.w. (m.in. GF 780GTX) na którym Inkwizycja śmiga na ustawieniach ultra (zaleta mniejszej rozdzielczości - bo to nie FHD) O Andromedę powinienem być chyba spokojny, ale to pewnie jeszcze sprawdzę 16-go podczas testu wersji "trial".

Obrazek
N7/I HQ

PostNapisane: 09 mar 2017, 21:44 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

xsas7 napisał(a):
Zamiast się tyle produkować, to mogłeś najzwyczajniej w świecie poprosić Azzinoth'a o podanie swojej specyfikacji sprzętowej. Resztę sam byś sobie dośpiewał. ;)
BTW. Zawsze też mógł kupić i poskładać kompa z części używanych.

Poprosiłem na końcu, wraz z ceną - oczywiście, nic na siłę :P
"Jeśli miałbyś cennik poszczególnych komponentów, to miło by było go zobaczyć (przynajmniej wartości przybliżone)."

O tym, że mógł kupić używkę, też myślałem, ale nie pisałem już. Sam sprzedałem swoje ukochane 2 rdzenie (C2D E8400 - cóż to był za świetny CPU), gdy robiłem mini modernizację swojego starego komputera - za 300zł. Kupiłem za to używany C2Q, już nie pamiętam numerka. Przesiadka z 2 rdzeni na 4 była o tyle miła, że płyta główna była kompatybilna z dwoma tymi prockami. Kupiłem go za 500zł, więc w sumie upgrade wyniósł 2 stówki. Jednak kupując nowy komputer bałbym się brać używane części (tym bardziej bez gwarancji).

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: 09 mar 2017, 22:40 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Gra w: ...gry
@Nexeve
Cóż, to zależy jakie części używane się kupuje i od kogo. Jeśli były podkręcane i "żyłowane" to wiadomo, że długo mogą nie pociągnąć. Jednak czasami można trafić na naprawdę dobry sprzęt i bardzo tanio zmodyfikować kompa. Kupienie nowych części nie daje gwarancji, że się coś nie zepsuje i zostaniemy (na jakiś czas) bez sprzętu.
Sam osobiście kupiłem używaną płytę glówną (allegro) i k.graficzną (od kolegi) reszta to przeszczep z wcześniej opisanego Dell Optiplex 990 MT.
Jeśli kogoś interesuje moja specyfikacja sprzętu, to wygląda następująco:
Spoiler:
Całość wyszła mnie +/- 1,3k zł (w ciągu 2-2,5 lat)
W perspektywie (gdyby Andromeda dostawała zadyszki) jest jeszcze wymiana procka i dołożenie ramu (ew. wymiana karty, ale to zapewne najprędzej w połowie, albo pod koniec tego roku - zależnie od potrzeb)

Obrazek
N7/I HQ

PostNapisane: 10 mar 2017, 00:42 
Status Widmo

Gra w: Sci-Fi
Już mówie o całym kompie:
WD Blue 500GB - 100zł (kupiony używany, z kompa z wystawy, sprawdzony i 100% sprawny)
8Gb Ramu DDR3 240zł
R9 280x Gigabyte - 650zł (tak, kupiona niedługo po premierze za 650zł, mam nawet fakture)
i5 2500k - 500zł
Z77a-G45 - 170zł
Corsair vs550 150zł
Zalman Z3 Plus - 150zł

Razem mi wyszło 1960zł (+ dostawa, wszystko kupowane na Allegro) i komputer ciągnął na luzaku Wieśka 3 na wysokich :)

+ taki że niektóre z tych rzeczy są teraz jeszcze tańsze :)

PostNapisane: 10 mar 2017, 00:54 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

No to są bardzo okazyjne ceny, wątpię, że sprzedawano w takich hurtowo, pewnie musiałeś trochę polować i trafić w dobry okres cenowy. Ja tak miałem dwa razy z komputerem, że około miesiąc-dwa po zakupie, cena mojego zestawu leciała w górę około 15% :P. Monitor, obudowa i inne tego typu rzeczy pewnie z poprzedniego komputera wziąłeś?

Jeszcze tylko mi jedno powiedz jak możesz, w 1080p grasz?

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: 10 mar 2017, 01:00 
Status Widmo

Nexeve napisał(a):
No to są bardzo okazyjne ceny, wątpię, że sprzedawano w takich hurtowo, pewnie musiałeś trochę polować i trafić w dobry okres cenowy. Ja tak miałem dwa razy z komputerem, że około miesiąc-dwa po zakupie, cena mojego zestawu leciała w górę około 15% :P. Monitor, obudowa i inne tego typu rzeczy pewnie z poprzedniego komputera wziąłeś?

Jeszcze tylko mi jedno powiedz jak możesz, w 1080p grasz?

Tak, w 1080p.

Czy ja wiem czy okazyjnie? Na początku kupiłem R9 280x za 660zł od MSI ale było wadliwie fabrycznie, więc chciałem zwrot pieniędzy i kupiłem za 650 od Gigabyte.
teraz 280x wyrwiesz za 400-600zł (zależnie od firmy, wiadomo).

Procesor to jedyne na co polowałem, nie ze względu na cene lecz na jego dostępność, 4 lata temu nie było żadnego na Allegro/Olx więc jak trafiła się sztuka za 500zł to wziąłem bez zastanowienia, teraz kupisz za 400.

Reszta trzyma się cen do dziś.

Wszystko kupiłem w przeciągu miesiąca od listopada do grudnia 2013.

Zapomniałbym - po nowym roku 2014 dokupiłem SilentiumPC Grandis za 200zł żeby zacząć bawić się w poważniejsze OC.

PostNapisane: 10 mar 2017, 01:06 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Ale mówisz o używanej? Nie chce mi się wierzyć, że nową za 400zł dostaniesz. (280x)

Obrazek

Obrazek

PostNapisane: 10 mar 2017, 01:09 
Status Widmo

Nexeve napisał(a):
Ale mówisz o używanej? Nie chce mi się wierzyć, że nową za 400zł dostaniesz. (280x)

Oczywiście że o używkach, pisałem że wszystkie kupione na Allegro chociaż mogłem sprecyzować bo tam też mają wystawione firmy nówki sztuki.

z tego wszystkiego jedynie ramy były nowe, bo i tak były tanie. Cała reszta używki (pórcz tego dokupionego Grandisa, ten też nówka sztuka).

PostNapisane: 10 mar 2017, 01:13 
Pierwsza zarwana nocka
Pierwsza zarwana nocka

Ahaaa. To troszkę zmienia postać rzeczy :P. Tak czy siak dzięki Ci, że chciałeś opisać swój sprzęcik i odpowiedzieć na te kilka pytań. Słyszałem, że będziesz miał ten origin acces wykupiony, to weź daj później znać, jak to tam śmiga ;).

Obrazek

Obrazek

Napisz wątekOdpowiedz Strona 2 z 3   [ Posty: 26 ]
Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona