Kronika Dovahkiinów

Kronika Dovahkiinów

Nowo zapisane karty Smoczych Dusz

Skyrim mag.jpg
Dovhakiin
Bretoni · Mężczyzna · Klasyczny Mag · Przywołanie
Siegfried (Sieg - z niemieckiego
Nordowie · Mężczyzna · Wojownik · Miecz dwuręczny · Zniszczenie
adas.jpg
Ariana
Nordowie · Kobieta · Wojownik · Łuk · Zniszczenie

Dodaj swojego Dragonborna!

Najnowsze posty
Teraz jest 31 sie 2014, 11:15

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 27   [ Posty: 267 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Poradnik Rozwój Postaci w Skyrim
PostNapisane: 16 kwi 2012, 03:04 
Nałogowiec
Nałogowiec

Gra w: Skyrim
Popełniłem już jeden poradnik na temat tworzenia postaci, i postanowiłem przygotować kolejny dotyczący rozwoju postaci podczas rozgrywki.

Problem w tym iż jest to temat "rzeka". W zależności od typu bohatera jaki chcemy wykreować, różnie będzie następował rozwój postaci. Jakkolwiek postaram się na początek, wprowadzić do tego tematu wspólny wątek :) Na wstępie więc zastanów się kim chcesz być. Czy chcesz grać jako mag, złodziej, zabójca, rycerz, mnich itp. itd. Generalnie są trzy szkoły w grze, będą się one przewijać w rożnych momentach, a zaczynają się już na samym początku kiedy to musimy zdecydować jaki wybrać Kamień Przeznaczenia:

Kamień Maga - Rosną o 20% szybciej umiejętności: Iluzja, Przemiana, Przywołanie, Zniszczenie, Zaklinanie i Przywracanie
Kamień Złodzieja - Rosną o 20% szybciej umiejętności: Alchemia, Lekki pancerz, Otwieranie zamków, Kradzież kieszonkowa, Retoryka, Skradanie się
Kamień Wojownika - Rosną o 20% szybciej umiejętności: Łucznictwo Blokowanie, Ciężki pancerz, Kowalstwo, Broń Jednoręczna, Broń dwuręczna
Powyższy podział klasyfikuje trzy główne grupy postaci:
Czarodzieje - nie używający pancerzy i broni fizycznej (wszystko załatwiają magią)
Łotrzyki - złodzieje skrytobójcy, ale też i bardowie - lekka zbroja i ... brak oręża %)
Fizole - wojownicy, barbarzyńcy, rycerze - ciężka zbroja + tarcza i full oręża

Podział zaproponowany w grze jest bardzo zgrubny (albo sama magia albo sama walka), więc sami musimy zdecydować jakimi cechami mamy obdarzyć naszą postać. Ja polecam w tym celu wykorzystanie narzędzia:
Kliknij na link do Skyrim Perk Calkulator.

Zanim jednak tam wejdziemy, słowo wyjaśnienia. Otóż wszyscy ambitnie ustalają na tym kalkulatorze jak będzie wyglądał jego abstrakcyjny bohater na 81 poziomie. Oczywisty błąd - połowa ludzi nie dojdzie do tego poziomu a druga połowa zdąży pięć razy zmienić zdanie o swojej postaci. Do tego należy dodać, iż wszystkie umiejętności powyżej 50% znacznie spowalniają swój postęp, a więc od około połowy gry zaczyna się mozolna mordęga ze zdobywaniem umiejętności a co za tym idzie levelów i upragnionych perków. Proponuję aby ustawić maksymalny poziom postaci na poziom 50, co odpowiada 50 perkom i taki też zbudować sobie realistyczny model postaci (co też nie będzie wcale takie łatwe do osiągnięcia) i dążyć do jego realizacji. Jak się to osiągnie to wtedy można popuścić wodze fantazji i rozwijać drugoplanowe zdolności a wtedy gra wejdzie drugi etap rozwoju umiejętności mniej potrzebnych (a nierzadko równie ciekawych) umiejetności.

Tak więc na dobry początek wrzucam moją propozycję builda bardzo popularnej postaci skrytobójcy
Zapraszam do oceny buida i dyskusji, oraz zachęcam do tworzenia swoich własnych propozycji budowy postaci do 50 poziomu (50 perków). Takie propozycje, z pewnością będą dobrą ścieżką rozwoju dla młodych adeptów świata Skyrim.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowano 16 kwi 2012, 15:23 przez Polkot, łącznie edytowano 2 razy

Tytuł: Re: Poradnik Rozwój Postaci w Skyrim
PostNapisane: 16 kwi 2012, 14:14 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Polkot wszystko ładnie, tylko z jednym się nie zgadzam. Mianowicie : "(...)Podział zaproponowany w grze jest bardzo zgrubny (albo sama magia albo sama walka) (...)" Według mnie nie jest to trafne. Możemy być nawet mago-złodziejo-wojowniko-skrytobójcą. Przecież czyżby gra zabraniała nam np: jak używamy magi zniszczenia, dobić przeciwnika z mieczem?

PostNapisane: 16 kwi 2012, 14:35 
Nałogowiec
Nałogowiec

Mixero2388 napisał(a):
Polkot wszystko ładnie, tylko z jednym się nie zgadzam. Mianowicie : "(...)Podział zaproponowany w grze jest bardzo zgrubny (albo sama magia albo sama walka) (...)" Według mnie nie jest to trafne. Możemy być nawet mago-złodziejo-wojowniko-skrytobójcą. Przecież czyżby gra zabraniała nam np: jak używamy magi zniszczenia, dobić przeciwnika z mieczem?

Nie zrozumieliśmy się :) doskonale wiem o tym o czym piszesz - gdybyś przeczytał mój poradnik TWORZENIA postaci, też byś wiedział że ja wiem :P
Nie chodziło mi o to, jaką postać Ty możesz sobie wykreować - bo możesz dowolną, chodziło mi o to, iż autorzy gry zrobili taki głupi sztywny podział. Weźmy dajmy na to Oghma Infinium - wybierasz też jedną z trzech możliwych ulepszeń swej postaci i... jest tak samo jak z kamieniami, albo ulepszysz samą magię albo samą walkę dla swojej postaci. Okazuje się że najbardziej Salomonowym rozwiązaniem jest klasa Złodzieja gdyż łączy różne odległe dyscypliny, jest... trochę tego i trochę tamtego :D

Ostatnio edytowano 16 kwi 2012, 15:20 przez Polkot, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 16 kwi 2012, 14:36 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

Aha , to zwracam honor :P

PostNapisane: 16 kwi 2012, 14:38 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Skyrim,Mass Effect
A jak zawsze czepiam się szczegółów znowu zbyt bijący odcień niebieskiego :).

PostNapisane: 16 kwi 2012, 14:43 
Nałogowiec
Nałogowiec

Fabio_24 napisał(a):
A jak zawsze czepiam się szczegółów znowu zbyt bijący odcień niebieskiego :).

Ech Fabio :D Ty jesteś jakiś nadwrażliwy na niebieski kolor (nie lubisz niebieskich kogutów, czy co?)
Już poprawiłem :aniol:

PostNapisane: 16 kwi 2012, 14:45 
Adept analogów
Adept analogów

Gra w: Skyrim,Mass Effect
Czy ja wiem,porostu lubię gdy wszystko jest przejrzyste,znacznie przyjemniej się to czyta.:)

PostNapisane: 16 kwi 2012, 15:23 
Niedzielny gracz
Niedzielny gracz

A przecież ten temat jest o skrytobójcy więc dlaczego się nie wypowiedzieć? Według mnie skrytobójca to średnia klasa dla skyrima. Strasznie ciężko jest przejść pomiędzy 2 przeciwnikami bez magii iluzji. Więc według mnie ta klasa jest średnia . (Btw. Moje ulubione klasy to wojownik i maga (bitewny i zwykły). :P

PostNapisane: 16 kwi 2012, 16:26 
Pierwszy gamepad
Pierwszy gamepad

Ja się wypowiem o skrytobójcy, że to wg. mnie najłatwiejsza postać w grze, jeśli się nią umie grać
Każdy leci na strzał z łuku + zajebiste finishery ze sztyletów. Frajda wybicia strażników z włości bez żadnej kary;)

PostNapisane: 16 kwi 2012, 16:39 
Nałogowiec
Nałogowiec

Mixero2388 napisał(a):
A przecież ten temat jest o skrytobójcy więc dlaczego się nie wypowiedzieć? Według mnie skrytobójca to średnia klasa dla skyrima. Strasznie ciężko jest przejść pomiędzy 2 przeciwnikami bez magii iluzji. Więc według mnie ta klasa jest średnia . (Btw. Moje ulubione klasy to wojownik i maga (bitewny i zwykły). :P

Bardzo mnie to cieszy, to zrób swój build postaci wojownika i maga (do 50 levelu) w narzędziu PERK CALCULATOR i pochwał się nim. Niech inni ocenią i przedyskutują Twoje spojrzenie na tę klase postaci

doxxx napisał(a):
Ja się wypowiem o skrytobójcy, że to wg. mnie najłatwiejsza postać w grze, jeśli się nią umie grać. Każdy leci na strzał z łuku + zajebiste finishery ze sztyletów. Frajda wybicia strażników z włości bez żadnej kary;)

Jak wyżej :) Drogi doxxx, nie opowiadaj jaka to frajda i czy łatwo czy niełatwo. Pokaż swój pomysł jak Twoim zdaniem powinien wyglądać build postaci skrytobójca maksymalnie do 50 poziomu. Otwórz sobie narzedzie PERK CALCULATOR i zapisz swoje ustawienia perków a potem pokaż nam ... a na pewno będzie o czym rozmawiać :)

Napisz wątekOdpowiedz Strona 1 z 27   [ Posty: 267 ]
Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 27  Następna strona